• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Mbappé zrejme neprestúpi do Realu Madrid ani toto leto, problémom sú peniaze

Mbappé zrejme neprestúpi do Realu Madrid ani toto leto, problémom sú peniaze

Ľudia v Reale Madrid sa domnievajú, že Kylian Mbappé sa stal väzňom peňazí.

2.7.2023 (SITA.sk) - Francúzsky futbalista Kylian Mbappé sa s najväčšou pravdepodobnosťou ani toto leto nestane hráčom španielskeho klubu Real Madrid.

Ako referuje web denníka Marca, 24-ročný hráč parížskeho Saint-Germain požaduje 240 miliónov eur v prípade, že by pred začiatkom nasledujúcej sezóny 2023/2024 prestúpil do iného klubu.

"To momentálne znemožňuje prestup do Realu Madrid," tvrdí Marca.

Mbappé nepredĺži zmluvu s PSG

Mbappé je už tretí rok po sebe stredobodom prestupového trhu. Nedávno listom informoval predstaviteľov PSG, že neplánuje využiť opciu v kontrakte a nepredĺži súčasnú zmluvu platnú do 30. júna 2024. Zároveň sa vyjadril, že v parížskom mužstve chce zostať aj v budúcej sezóne.

Parížski funkcionári si však uvedomujú, že ak chcú mať z Mbappého prípadného odchodu nejaký ekonomický prospech, budú ho musieť predať počas aktuálneho prestupového obdobia.

Ľudia v Reale Madrid sa domnievajú, že Mbappé sa stal väzňom peňazí. Ak by sa hráč jedného dňa predsa len stal hráčom "bieleho baletu", jeho príjem by bol výrazne nižší ako mzda, ktorú poberá v Paríži.

Obavy o finančnú stabilitu klubu

"Funkcionári Realu Madrid neveria, že získajú Mbappého toto leto, a že ho podpíšu jedine po tom, ako s nimi od 1. januára 2024 bude môcť rokovať," tvrdí Marca.

Zdroje z prostredia klubu pre denník taktiež uviedli, že Mbappé tento rok v lete nepríde na Štadión Santiaga Bernabéua.

"Zostávajú akurát pochybnosti o tom, či bude táto absencia hlavného útočníka v zostave prvého tímu dočasná, alebo či príde nejaký ďalší hráč," uvádza Marca a tvrdí, že v madridskom klube sa napriek priaznivej ekonomickej situácii príliš nechcú púšťať do veľkých transakcií, pretože predstavitelia "Los Blancos" sa naďalej obávajú o finančnú stabilitu klubu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie