• Dnes je: Streda 28. februára 2024 meniny má Zlatica

Matovičovo hnutie Slovensko skritizovalo Ficovu vládu, vraj popierajú svoje vlastné ciele

Matovičovo hnutie Slovensko skritizovalo Ficovu vládu, vraj popierajú svoje vlastné ciele

Poslanci hnutia tvrdia, že k „znižovaniu kvality tvorby zákonov" sa pridal aj ústavnoprávny parlamentný výbor.

11.12.2023 (SITA.sk) - Hnutie Slovensko kritizuje vládu Roberta Fica (Smer-SD) za popieranie svojich vlastných cieľov. Vládny kabinet si vo svojom programovom vyhlásení v časti Demokratická tvorba a uplatňovanie práva určil dva ciele, a to podporu nárastu kvality tvorby návrhov zákonov a obnovu spoločenského dialógu pri tvorbe a schvaľovaní návrhov zákonov.

Oba ciele podľa hnutia poprela predložením 15 návrhov na skrátené legislatívne konanie k vládnym novelám zákonov. Poslanci hnutia tvrdia, že k „znižovaniu kvality tvorby zákonov" sa pridal aj ústavnoprávny parlamentný výbor, ktorý má byť „výkladnou skriňou dodržiavania pravidiel normotvorby a vzorom pre ostatné výbory".

Výbor zrušil viaceré veci

„Ústavnoprávny výbor už na svojom prvom zasadnutí zrušil pravidlo pre stíšenie legislatívneho procesu a vyššiu kvalitu tvorby práva, ktorou bola 48-hodinová lehota na podanie pozmeňujúcich návrhov pred zasadnutím výboru, inak neboli prerokované. Výbor si ju pod vedením nového predsedu Miroslava Čellára (Hlas-SD) skrátil na 24 hodín s výnimkou, že koaličná väčšina na výbore môže dodržiavania tejto lehoty aj zrušiť," upozornil bývalý predseda výboru Milan Vetrák (Slovensko).

Výbor taktiež zrušil poradnú komisiu, ktorá bola zložená zo zástupcov právnických fakúlt, profesijných právnických organizácií či Slovenskej akadémie vied, ktoré majú právo nominovať kandidátov na verejné funkcie v gescii výboru.

„Nominačná komisia preukázala svoje opodstatnenie. Pomáhala výboru dodržiavať lehoty na verejné vypočutie kandidátov na verejné funkcie a odborne posudzovať ich koncepcie, stratégie a projekty ďalšieho rozvoja inštitúcie, ktorú majú záujem viesť," dodal Vetrák.

Ministrovi nemohli klásť otázky

Súčasný predseda výboru Čellár sa podľa hnutia Slovensko negatívne zviditeľnil aj v súvislosti so zamedzením kladenia otázok od opozičných poslancov ministrovi spravodlivosti Borisovi Suskovi (Smer-SD) na výbore k rozsiahlej novele Trestného zákona, ktorá by mala zrušiť špeciálnu prokuratúru.

„Rozumiem, že tlak vlády na predsedu výboru porušovať rokovací poriadok parlamentu je obrovský, ale ak si chce zachovať aspoň nejaký kredit, mal by sa voči tomu rázne ohradiť," uviedol bývalý predseda ústavnoprávneho výboru.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 28. február 2024

horoskopy na dnes stredu 28 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Vaši najbližší vás konečne začnú chápať a podporia vaše rozhodnutie. Prežijete večer, ktorý splní všetky vaše predstavy. Niekto vám však bude chýbať.

Býk 21.4. - 21.5.

V tomto prípade vám smola prinesie objav nových netušených spôsobov riešení, ktoré budete vedieť využiť vo svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak ste za posledné obdobie niečo pokazili, dnes máte príležitosť všetko napraviť. V dôležitej veci urobíte krok dopredu. Pozor na zlých poradcov.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty ovplyvnia vaše citové záležitosti. Vo vzťahoch s najbližšími ľuďmi sa vyskytnú komplikácie. Mali by ste svojim blízkym objasniť trochu svoj hodnotový systém.
Všetky Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie