• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Maďarské fórum pôjde do volieb s ODS a nie s Alianciou, Simon podľa Forróa naďalej pracuje na rozbíjaní jednoty Maďarov (video)

Maďarské fórum pôjde do volieb s ODS a nie s Alianciou, Simon podľa Forróa naďalej pracuje na rozbíjaní jednoty Maďarov (video)

Do volieb pôjdu na spoločnej kandidátke.

6.4.2023 (SITA.sk) - Strany Občianski demokrati Slovenska (ODS) a Maďarské fórum ohlásili spoluprácu pred septembrovými predčasnými voľbami.

Vlastný životný príbeh

Oznámili to vo štvrtok predseda strany ODS Pavol Macko a predseda Maďarského fóra Zsolt Simon na tlačovej konferencii. O spolupráci rokujú aj s ďalšími stranami, ktoré nekonkretizovali.

Vyjadria sa k nim v nasledujúcich dňoch až týždňoch, pretože rokovania ešte nie sú ukončené. Ich cieľom je vytvoriť slušný blok, ktorý môže občanom priniesť reálnu šancu zvoliť si zlatú strednú cestu. Základ kandidátky bude tvoriť Maďarské fórum ako právny subjekt.

Podľa slov Simona spája obe strany jasná orientácia na Európsku úniu a NATO, trhovú ekonomiku, právny štát a uznávanie občianskych a ľudských práv.

„Každý máme dnes za sebou svoj vlastný životný príbeh. Slovensko potrebuje ľudí, ktorí sú preverení, odborní a niečo dokázali,“ uviedol.

Prepadá sa na dno

Šéf ODS Macko zdôraznil, že chcú byť alternatívou pre voličov, ktorí sú frustrovaní z toho, ako sa na Slovensku vládlo a nechcú návrat toho, čo tu bolo viac ako desaťročie a z „Európskeho tigra“ urobilo krajinu, ktorá sa prepadá na dno Európskej únie.

„Preto aj hľadáme na kandidátku aj nestraníkov, ktorí budú garanciou toho, že Slovensko bude zodpovedne riadenou a spravovanou krajinou. Naša misia je pomôcť Slovensku, nie sebe,“ zdôraznil. Zároveň doplnil, že odmietajú predvolebnú aj povolebnú spoluprácu so Smerom-SD, Republikou, ĽSNS a SNS.

„Dohodli sa, že určite nevstúpime ani do vlády Hlasu-SD. Na komunikáciu a povolebnú spoluprácu sme otvorení s ostatnými demokratickými stranami,“ povedal Macko.

Neschopnosť prijímať kompromisy

Zsolt Simon v utorok oznámil, že Maďarské fórum ukončilo rokovanie o spolupráci s Alianciou, pretože sa nedohodli na podobe spoločnej kandidátky do volieb.

Predseda strany Aliancia Kristián Forró vo štvrtok na predvolebnú spoluprácu Maďarského fóra s ODS reagoval slovami, že „osobné ambície Zsolta Simona a jeho neschopnosť prijímať kompromisy a jednotne hájiť záujmy maďarskej komunity ho aj v roku 2009 viedli k rozbitiu spoločnej strany Maďarov. V týchto aktivitách pokračuje aj teraz".


Podľa Forróa Simon naďalej pracuje na rozbíjaní jednoty Maďarov na Slovensku. Strana Aliancia bude, tak ako doteraz, pracovať a obhajovať záujmy regiónov a maďarskej komunity, uviedol vo svojom stanovisku.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie