• Dnes je: Utorok 12. decembra 2023 meniny má Otília

Lupič s maskou Schwarzeneggera zostáva vo väzení, obžalovaný je aj z vraždy právnika Ernesta Valka (foto)

Lupič s maskou Schwarzeneggera zostáva vo väzení, obžalovaný je aj z vraždy právnika Ernesta Valka (foto)

Radiča chytili koncom roku 2014 po sérii bankových lúpeží páchateľmi, ktorí mali na tvárach silikónové masky Václava Klausa a Arnolda Schwarzeneggera.

5.5.2023 (SITA.sk) - Lupič, ktorý s maskou Arnolda Schwarzeneggera na tvári a so samopalom v ruke pred desiatimi rokmi prepadol pobočku VÚB banky v Smoleniciach, zostáva vo väzení.

Súd mu žiadosť zamietol

Okresný súd v Trnave zamietol žiadosť Jozefa Radiča o podmienečné prepustenie, aj keď si už odsedel 8,5 roka z jedenásťročného trestu odňatia slobody.

Radič v súčasnosti čelí obžalobám z vraždy prominentného právnika Ernesta Valka a usmrtenia svojho komplica zo smolenickej lúpeže Antona Hupku. Proti uzneseniu o zamietnutí žiadosti o podmienečné prepusteníe podal sťažnosť.

V prípade vraždy Ernesta Valka z novembra 2010 je Radič obžalovaný od mája 2020, súd sa v tomto prípade nezačal. Rozsudok v prípade usmrtenia Hupku zasa nie je právoplatný.

Séria bankových lúpeží

V auguste 2016 ho odsúdili na 11 rokov väzenia, v prípade ďalších dvoch bankových lúpeží spáchaných podobným štýlom ho súd vtedy oslobodil.

Okresný súd v Trnave sa v piatok snažil presvedčiť, že za viac ako osem rokov vo väzení prehodnotil svoje priority a že je z neho iný človek, ako bol pred nástupom do väzenia.

Vypovedá proti nemu len kajúcnik

Súd však skonštatoval, že aj keď si už odpykal potrebnú časť trestu a aj z Ústavu na výkon trestu odňatia slobody v Leopoldove má dobré hodnotenie, nie je možno od neho očakávať vedenie riadneho života v budúcnosti. Súd pritom poukázal na predchádzajúce odsúdenia za útok na verejného činiteľa so zbraňou a za ublíženie na zdraví s následkom ťažkej ujmy.

Radič v piatok cez telemost z Leopoldova povedal, že v prípade vraždy Valka proti nemu vypovedá len kajúcnik Jaroslav Klinka. To je spolupáchateľ, s ktorým pôvodne išli lúpiť do Valkovej vily v Limbachu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie