• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Litva zatvorí dva priechody na hraniciach s Bieloruskom, prezident Naus

Litva zatvorí dva priechody na hraniciach s Bieloruskom, prezident Naus

Podľa litovskej verejnoprávnej vysielacej spoločnosti sa vláda rozhodla zatvoriť priechody Šumskas a Tverečius.

16.8.2023 (SITA.sk) - Litovská vláda rozhodla o dočasnom zatvorení dvoch zo šiestich priechodov na hraniciach s Bieloruskom.

Podľa litovskej verejnoprávnej vysielacej spoločnosti LRT sa vláda rozhodla zatvoriť priechody Šumskas a Tverečius od 18. augusta, ktoré využívajú hlavne vodiči osobných automobilov a prázdnych nákladných vozidiel. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Litovský prezident Gitanas Naus?da predtým naznačil, že Litva a jej susedia by mohli uzavrieť hranice s Bieloruskom, ak sa situácia stane príliš napätou. Poľsko ohlásilo, že zvýši počet vojakov na hraniciach s Bieloruskom o niekoľko tisíc s cieľom odradiť agresora od útoku na krajinu.

Počet poľských vojakov pri bieloruských hraniciach by mal stúpnuť na zhruba 10-tisíc. Poľsko a pobaltské štáty znepokojuje situácia na hraniciach s Bieloruskom po tom, ako do tejto krajiny prišli minulý mesiac žoldnieri z ruskej Wagnerovej skupiny na pozvanie samozvaného bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie