• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Letisko vo Viedni prekonalo rekord, počet cestujúcich dosiahol predpandemickú úroveň

Letisko vo Viedni prekonalo rekord, počet cestujúcich dosiahol predpandemickú úroveň

Letisko Viedeň má rozhodujúci vplyv v spoločnosti KSC Holding, a. s., ktorá je väčšinovým 66-percentným vlastníkom košického letiska.

Počet pasažierov Letiska Viedeň, vrátane letísk na Malte a v Košiciach, v auguste medziročne stúpol o 14,1 percenta na viac ako 4,084 milióna.

Predpandemická úroveň

Dostal sa tak na 100,4 percenta predpandemickej úrovne z augusta 2019. Počet cestujúcich, ktorí využili služby Viedenského letiska, medziročne stúpol o 12,1 percenta na viac ako 3,103 milióna.

A dostal sa na 98,5 percenta predpandemickej úrovne z augusta 2019. Spoločnosť o tom informovala v správe, ktorú zverejnila v stredu.

Rekord aj na Malte

Počet cestujúcich, ktorí využili služby letísk na Malte a v Košiciach bol v auguste nad úrovňou pred pandémiou. Letisko Malta registrovalo 878 462 cestujúcich, čo bolo o 23,4 percenta viac ako pred rokom a o 6,7 percenta viac ako ako v auguste 2019.


Cez letisko v Košiciach prešlo 101 982 cestujúcich, čiže o 3,5 percenta viac ako pred rokom. A o 9 percent viac ako v auguste 2019.


Letisko Viedeň má rozhodujúci vplyv v spoločnosti KSC Holding, a. s., ktorá je väčšinovým 66-percentným vlastníkom košického letiska. Spoločnosť Letisko Košice – Airport Košice, a. s. vznikla v máji 2004, eviduje základné imanie 31,14 milióna eur. Štát vlastní v košickom letisku cez ministerstvo dopravy a výstavby 34 % akcií.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie