• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Ktoré auto je na Slovensku najpredávanejšie? Prvú trojku uzavrela Kia

Ktoré auto je na Slovensku najpredávanejšie? Prvú trojku uzavrela Kia

Priestory automobilového závodu Kia Motors Slovakia.

Najpredávanejšou značkou nových osobných vozidiel bola na Slovensku aj v prvom polroku tohto roka značka Škoda. Zmena v porovnaní s predchádzajúcim rokom nastala pri najúspešnejšom modeli.

Kým vlani dominoval Hyundai i30, za prvých šesť mesiacov tohto roka to bola Škoda Octavia. Ako vyplýva z informácií zverejnených Zväzom automobilového priemyslu SR, pre jej kúpu sa rozhodlo 2 245 Slovákov.

Celkovo u nás značka Škoda predala od januára do konca júna aktuálneho roka 9 001 nových osobných vozidiel. Za celý uplynulý rok to bolo 13 850. Na druhom mieste skončila značka Toyota s predajom vo výške 5 263 kusov.

Prvú trojku uzatvára značka Kia. Pre jej modely sa rozhodlo 4 880 Slovákov. Vlani boli na prvých troch priečkach značky Škoda, Hyundai a Kia.

Na Slovensku sa v prvom polroku tohto roka predalo 45 457 nových osobných automobilov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie