• Dnes je: Pondelok 20. mája 2024 meniny má Bernard

Korčok označil útok na Fica za bezprecedentný čin. Vyzýva politikov, aby začali konať a nesedeli na sociálnych sieťach (video)

Korčok označil útok na Fica za bezprecedentný čin. Vyzýva politikov, aby začali konať a nesedeli na sociálnych sieťach (video)

Poukázal i na koaličných politikov, ktorí podľa neho bičujú emócie.

15.5.2024 (SITA.sk) - Neúspešný prezidentský kandidát Ivan Korčok označil atentát na premiéra Roberta Fica za hroznú vec a bezprecedentný čin.

Premiérovi praje veľa síl

Očakáva, že to pravdepodobne veľmi zmení spoločnosť. Prejavy násilia, fyzického i verbálneho, dôrazne odsúdil. Ficovi poprial veľa síl, aby to všetko zvládol.

„Chcem ale štátnym orgánom pripomenúť, že to je mimoriadny bezpečnostný incident. Preto v tejto situácii majú štátne inštitúcie okamžite konať a informovať," dodal.

Koalícia bičuje emócie

„Kde je okamžité zvolanie Bezpečnostnej rady, kde je Úrad na ochranu ústavných činiteľov, aby informoval, čo sa presne stalo a kde je minister vnútra?," spytoval sa.

„Zatiaľ evidentne všetci sedia na sociálnych sieťach a vyžívajú sa v beletrii na facebooku," poznamenal. Vyzval ich, aby začali konať tak, ako im zákon ukladá v takýchto situáciách.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka považuje útok na predsedu vlády za neakceptovateľný.


Súčasne tvrdí, že postrelenie premiéra je vyvrcholením nálad, ktoré sú v spoločnosti živené. „Je to prejav nenávisti. Je to prejav útoku nielen na človeka, ale ako na predsedu vlády je to útok na samotnú podstatu štátnosti,“ uviedol vo videu na sociálnej sieti.

Avizoval, že orgány činné v trestnom konaní budú na atentát na predsedu vlády „nekompromisne“ reagovať. „Budú vykonané všetky úkony, aby páchateľ tohto ohavného skutku bol nekompromisne a spravodlivo potrestaný. Predsedovi vlády SR prajem skoré uzdravenie,“ povedal v závere.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 20. máj 2024

horoskopy na dnes pondelok 20 maj 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nadišiel čas, aby ste splnili sľuby, ktoré sa od vás očakávajú. Ak budete ich splnenie odďaľovať, prestanú vás brať vážne. To by vás iste veľmi mrzelo. Naplno sa vo veci angažujte.

Býk 21.4. - 21.5.

Váš zmysel pre povinnosť vás núti k plnému nasadeniu. Podriaďte vaše záujmy len existenčnej nutnosti. Nenechajte sa strhnúť k nepremysleným činom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Rozhýbte sa, mali by ste riešiť nejakú chúlostivú otázku. Poobede sa vo vašej blízkosti objaví osoba, ktorá vás neobyčajne priťahuje.

Rak 22.6. - 22.7.

Tak ľahko, ako by ste si to predstavovali, to predsa len zatiaľ nepôjde. Nejaký čas budete musieť ešte vydržať nápor útokov, ktoré sa budú na vás valiť z rôznych strán.
Všetky Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie