• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Kluby španielskej futbalovej ligy môžu získať viac financií, ak ponúknu vysielateľom priestor nad rámec základnej dohody

Kluby španielskej futbalovej ligy môžu získať viac financií, ak ponúknu vysielateľom priestor nad rámec základnej dohody

Nový ročník La Ligy sa začne už počas nasledujúceho víkendu a podľa vedenia súťaže budú mať fanúšikovia lepší zážitok zo sledovania zápasov.

5.8.2023 (SITA.sk) - Kluby španielskej futbalovej La Ligy majú možnosť získať vyšší podiel z príjmov za televízne práva, ak dobrovoľne poskytnú vysielateľom lepší prístup k hráčom a trénerom.

Vyššie výnosy pre celú ligu

Vedenie súťaže informovalo, že jednotlivé družstvá si môžu finančne polepšiť, ak napríklad nad rámec dohodnutých povinností "poskytnú" na rozhovor člena trénerského tímu alebo prinesú predzápasové zábery zo šatní.

Vedenie súťaže verí, že práve také kroky zaujmú priaznivcov a výsledkom môžu byť vyššie výnosy pre celú ligu.

"Ide o reakciu na požiadavky držiteľov vysielacích práv na vylepšený produkt, ktorý by ho povýšil na úroveň iných elitných športových súťaží,“ uviedli predstavitelia La Ligy.

Spolupráca so spoločnosťou EA Sports

Španieli v ročníku 2023/2024 rozbiehajú užšiu spoluprácu so spoločnosťou EA Sports, ktorá sa stala titulárnym partnerom ligy. To so sebou prináša nové logá či audiovizuálne formáty.

Proti úprave rozdeľovania príjmov z televíznych práv údajne hlasovali len predstavitelia Realu Madrid. Zástupcovia La Ligy spresnili, že časť príjmov z televíznych práv budú naďalej rozdeľovať na základe podielu divákov.

Potreby trhu

Ďalšiu časť, približne štvrtinu, však prerátajú v závislosti od stupňa spolupráce klubu a účasti na dobrovoľných iniciatívach.

"Ide o odpoveď na potreby neustále sa rozvíjajúceho trhu, na ktorom je nevyhnutné posilniť prepojenie medzi fanúšikmi, ktorí si žiadajú nový obsah na zlepšenie zážitku zo zápasov. Ide o niečo, s čím iné popredné európske ligy už pracujú nejaký čas," uviedli zástupcovia najvyššej španielskej futbalovej súťaže.

Nový ročník La Ligy sa začne už počas nasledujúceho víkendu a podľa vedenia súťaže budú mať fanúšikovia k dispozícii prepracovanejší grafický balík, nové perspektívy a uhly televíznych kamier a celkovo "omnoho lepší zážitok zo sledovania zápasov".

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie