• Dnes je: Sobota 25. septembra 2021 meniny má Vladislav

Gröhling vyzýva ľudí k očkovaniu proti koronavírusu, pomôžeme tak udržať školy otvorené od septembra

Gröhling vyzýva ľudí k očkovaniu proti koronavírusu, pomôžeme tak udržať školy otvorené od septembra

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling.

Každý jeden zaočkovaný pomôže udržať školy otvorené od septembra. Pripomenul to minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS). Ako ďalej vysvetlil, lepšia epidemická situácia od septembra napomôže tomu, aby mohli ostať školy otvorené.

Gröhling preto vyzýva občanov, aby využili očkovanie a pomohli nielen svojmu zdraviu, ale aj fungujúcim školám. V tlačovej správe o tom informoval Odbor komunikácie rezortu školstva.

„Očkovanie nie je len o dovolenke v zahraničí, je to aj o otvorených a bezpečných školách od septembra. Je to o našom zdraví a o tom, aby sme sa vrátili k bežnému životu. Každý jeden z nás, ktorý sa zaočkuje, pomôže tomu, aby sa mohli mladí ľudia vzdelávať v školách,“ upozornil minister školstva.

Najnižšia zaočkovanosť

Situácia a opatrenia na Slovensku a v školstve budú totiž závisieť od epidemickej situácie v okresoch. Tá úzko súvisí s očkovaním. Medzi okresy, kde je vyššia zaočkovanosť, patrí Bratislava a jej okolie, Banská Bystrica či Košice. Najnižšia zaočkovanosť je podľa aktuálnych dát v okresoch Gelnica, Poltár či Čadca.


„Podľa odborníkov práve v okresoch s nízkou zaočkovanosťou vznikne viac ohnísk, koronavírus sa bude šíriť, čo môže viesť aj k zatváraniu škôl. Práve tomu sa chceme vyhnúť,“ objasnil Gröhling.

Vakcíny sú moderné

Minister tiež zdôrazňuje, že vakcíny sú moderné, vyvinuté najnovšími technológiami, otestované a schválené. Proti koronavírusu sa už zaočkovali asi dve miliardy ľudí na celom svete. Vakcína od spoločnosti Pfizer/BioNTech je navyše schválená aj pre mladých ľudí od 12 rokov európskymi aj zahraničnými inštitúciami.


Podľa amerického Centra pre prevenciu a kontrolu chorôb (CDC) bolo v Spojených štátoch amerických prvý týždeň od schválenia vakcíny pre osoby od 12 rokov zaočkovaných cez 600-tisíc ľudí vo veku od 12 do 15 rokov. Vo veku od 12 do 17 rokov bolo v tomto čase zaočkovaných 4,1 milióna mladých ľudí.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie