• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Exministri si uplatnili mandát poslanca, z parlamentu tak vytlačili Gyimesiho a ďalších sedem ľudí

Exministri si uplatnili mandát poslanca, z parlamentu tak vytlačili Gyimesiho a ďalších sedem ľudí

Predseda strany Demokrati Eduard Heger, Milan Krajniak (Sme rodina) a bývalý poslanec György Gyimesi (OĽaNO).

Národná rada SR prijatím uznesenia vzala na vedomie, že prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala úradnícku vládu 15. mája, čím zaniklo dočasné poverenie vláde udeleného prezidentkou 16. decembra uplynulého roku.

Prijatím uznesenia parlament vzal na vedomie, že po zániku dočasného poverenia vláde si uplatňujú mandát poslanca za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) – Ján Budaj, Eduard Heger, Roman Mikulec, Jaroslav Naď, za hnutie Sme rodina – Štefan Holý a Milan Krajniak, za stranu Za ľudí – Veronika Remišová.

Mandát poslanca si uplatnil aj Andrej Stančík, ktorý zastával funkciu štátneho tajomníka na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí.

Mandát poslanca počnúc dneškom (utorok 16. mája, pozn. SITA) zanikol za hnutie OĽaNO – Vojtechovi Tóthovi, Sebastianovi Kozarecovi, Vladimírovi Zajačikovi, Györgymu Gyimesimu, Petrovi Csehovi, za hnutie Sme rodina Eve Hudecovej a Jozefovi Hlinkovi a Miriam Šutekovej za stranu Za ľudí.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie