• Dnes je: Sobota 24. februára 2024 meniny má Metej

Exminister Jaroslav Naď sa stal novým predsedom strany Demokrati

Exminister Jaroslav Naď sa stal novým predsedom strany Demokrati

Jaroslav Naď pri hlasovaní získal drvivú väčšinu hlasov delegátov.

2.12.2023 (SITA.sk) - Novým predsedom strany Demokrati sa stal bývalý minister obrany Jaroslav Naď. Strana o tom informovala na tlačovej besede počas snemu strany v Prešove. Samotný Naď uviedol, že na sneme sa zúčastnilo temer 120 delegátov, z celkového počtu približne 400 členov strany.

Pozmenené stanovy strany

Naď pri hlasovaní získal drvivú väčšinu hlasov delegátov. Doplnil, že si zvolili aj predsedníctvo strany, ktoré zahŕňa i podpredsedov Eduarda Hegera, Juraja Šeligu, Františka Oľhu (primátor Prešova - pozn. SITA) a podpredsedníčku Andreu Letanovskú.

Strana tiež konsenzuálne pozmenila svoje stanovy, a to tak, že posilnili regióny, svoje členstvo i demokratické prvky. Podľa novozvoleného šéfa Demokratov je potrebná alternatíva k súčasnej vláde, a to taká, ktorá bude hodnotová, skúsená i odborná, ale aj odvážna.

Je presvedčený o tom, že Demokrati takouto stranou sú. Zdôraznil, že sú stredopravou, z medzinárodného hľadiska ukotvenou stranou.

Kandidát na post prezidenta

Republikový snem Demokratov sa tiež uzniesol na podpore ukotvenia Slovenska v euroatlantických štruktúrach, a tiež na podpore Ukrajiny vo vojenskom konflikte s Ruskom. „Republikový snem strany Demokrati podporuje opozičné aktivity strany Demokrati ktoré majú za cieľ naplno obnažiť revizionistickú a reakčnú politiku vlády Slovenskej republiky, ktorej cieľom je nahradiť vládu zákona vládou svojvôle," deklaroval Naď.

Republikový snem sa tiaž zhodol na tom, že majú záujem pokračovať v politickej činnosti a uspieť vo všetkých typoch volieb. Demokrati sú podľa neho pripravení postaviť svojho kandidáta na post prezidenta, prípadne podporiť kandidáta, ktorý bude reprezentovať jej hodnoty a bude i alternatívou ku kandidátom súčasnej vládnej koalície. Majú tiež záujem participovať na budúcoročných voľbách do Európskeho parlamentu.

Od volieb podľa Naďa Demokrati prijali asi 250 členov a majú i ďalších záujemcov o členstvo. Naď skonštatoval, že od volieb sa im stranu podarilo zastabilizovať. Dodal, že majú záujem budovať stranícke štruktúry na všetkých úrovniach, vrátane miest a obcí. „Máme pokryté regióny na úrovni krajov a od januára ideme pokrývať všetky okresy," dodal.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 24. február 2024

horoskopy na dnes sobotu 24 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Býk 21.4. - 21.5.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri vašom spôsobe myslenia môžete ľahko naraziť na nepochopenie. Nechajte sa riadiť svojím šiestym zmyslom, ktorý vás dokáže lepšie usmerniť ako nejaká rozumová špekulácia.

Rak 22.6. - 22.7.

Neistota vás bude naďalej dráždiť. Mali by ste sa odreagovať, najlepšie v práci spojenej s fyzickou námahou. Zvýši to váš pokoj a zostanú po vás aj hmatateľné výsledky.
Všetky Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie