• Dnes je: Utorok 19. októbra 2021 meniny má Kristián

Európa je pripravená obnoviť vzťahy s USA. Znova sa nadýchneme čerstvého vzduchu, vraví Tusk

Európa je pripravená obnoviť vzťahy s USA. Znova sa nadýchneme čerstvého vzduchu, vraví Tusk

EÚ chce posilniť význam NATO, podľa šéfa nemeckej diplomacie bude potrebné nájsť spoločnú pôdu s novou americkou administratívou.

20.1.2021 (Webnoviny.sk) - Európska únia je pripravená spolupracovať s novým americkým prezidentom Joeom Bidenom a obnoviť vzťahy so Spojenými štátmi americkými a tiež posilniť význam Severoatlantickej aliancie.

V súvislosti s Bidenovou inauguráciou to v stredu vyhlásil portugalský premiér António Costa, ktorého krajina je v súčasnosti predsedníckou krajinou EÚ. Informuje o tom portál politico.eu.

Nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas, ktorý bol otvoreným kritikom predošlého prezidenta USA Donalda Trumpa, na Twitteri uviedol, že teraz bude potrebné nájsť spoločnú pôdu.

„USA sa vrátia do Svetovej zdravotníckej organizácie a opäť sa pripoja k dohode o boji proti klimatickým zmenám. Nebudeme vždy súhlasiť s novou administratívou, ale budeme sa všemožne snažiť, aby sme našli riešenia," vyjadril sa šéf nemeckej diplomacie.

Donald Tusk, šéf Európskej ľudovej strany, ktorá je najväčšou skupinou v Európskom parlamente, na mikroblogovacej sieti napísal, že „sa znova nadýchneme čerstvého vzduchu" a zaželal veľa šťastia Joeovi Bidenovi a jeho viceprezidentke Kamale Harrisovej.

Viac k téme: inaugurácia amerického prezidenta

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie