• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Energeticky náročné podniky ani samosprávy možno nedostanú kompenzácie za drahé energie, pripustil premiér

Energeticky náročné podniky ani samosprávy možno nedostanú kompenzácie za drahé energie, pripustil premiér

Je aj možnosť, že samosprávy nedostanú nič.

Energeticky náročné podniky a samosprávy sa možno kompenzácií za drahé energie nedočkajú. Aspoň teda počas vládnutia súčasnej vlády odborníkov. Pripustil to v relácii Sobotné dialógy v RTVS premiér Ľudovít Ódor.

Pomôžu, ak bude na to priestor

„My si nemôžme dovoliť, že nebudeme vedieť vyplácať dôchodky, ale iné dávky. Preto uvidíme, aké budú nové prognózy vývoja štátneho rozpočtu,“ povedal Ódor.

O možných kompenzáciách za drahé energie pre samosprávy a energeticky náročné podniky sa rozhodne v druhej polovici augusta. Keď prídu nové údaje o stave štátneho rozpočtu.

„Ak uvidíme po 15. auguste, že je priestor na pomoc s energiami pre samosprávy aj pre energeticky náročné podniky, už aj naša vláda pomôže. Nechcel by som však dávať veľké nádeje, že to budú nejaké stámilióny,“ povedal Ódor.

Samosprávy možno nedostanú nič

O vyplatenie 108 miliónov eur na kompenzácie za energie, ktoré sľúbila a do štátneho rozpočtu dala už predchádzajúca vláda Eduarda Hegera, sa v súčasnosti rázne dožadujú samosprávy. Tie však nemusia nakoniec dostať ani cent. Dočasne poverený premiér Ľudovít Ódor totiž upozornil, na schválenie dodatočných výdavkov do tohtoročného štátneho rozpočtu v parlamente vo výške 700 miliónov eur.

„Je aj možnosť, že samosprávy nedostanú nič. Ale sľúbil som niečo, neviem či to bude tých 108 miliónov, ale bude našou snahou pomôcť samosprávam. Urobíme všetko preto, aby sme v rámci možnosti pomohli,“ konštatoval Ódor.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie