• Dnes je: Piatok 29. septembra 2023 meniny má Michal, Michaela

Dzurinda ostro skritizoval Fica za jeho politiku a treba sa ho vraj opýtať na niekoľko otázok (video)

Dzurinda ostro skritizoval Fica za jeho politiku a treba sa ho vraj opýtať na niekoľko otázok (video)

Blížiace sa predčasné parlamentné voľby sú podľa Mikuláša Dzurindu rovnako dôležité, ako boli voľby v roku 1998.

5.6.2023 (SITA.sk) - Predseda strany Smer-SD Robert Fico robí rovnakú politiku, aká v 90. rokoch viedla k izolácii Slovenska. Na tlačovej besede to uviedol predseda strany Modrí - Európske Slovensko Mikuláš Dzurinda. Dodal, že Fico podľa neho ťahá Slovensko do izolácie, podobne ako Viktor Orbán Maďarsko.

Perfídna hra predsedu Smeru

Blížiace sa predčasné parlamentné voľby sú preto podľa Dzurindu rovnako dôležité, ako boli voľby v roku 1998. Podľa predsedu Modrých sledujeme perfídnu hru predsedu strany Smer-SD. Dodal, že čakal, že to Fica časom prejde, no namiesto toho sa perfídnosť stupňuje.

Fico podľa neho volá po kapitulácii Ukrajiny vo vojenskom konflikte s Ruskom, nie po mieri. Ako Dzurinda dodal, predseda Smeru sa „pustil“ aj do Severoatlantickej aliancie (NATO). Ficovi podľa neho prekáža, že Severoatlantickej aliancii záleží na tom, aby sa zvyšoval počet Slovákov, ktorí rozumejú, čo sa odohráva na Ukrajine.

Vojna Ruska proti Ukrajine je však v prvom rade lúpež. Lúpež spojená so zabíjaním ľudí. Túto lúpež zorganizoval Kremeľ, teda režim Vladimira Putina," vraví predseda Modrých.

Ficov mier je porážka Ukrajiny

Podpora Ukrajiny, i zbraňami, má podľa Dzurindu za cieľ zabrániť tomu, aby lúpež pokračovala. To, čo Fico nazýva mierom, je podľa Dzurindu porážkou Ukrajiny a predseda Smeru si podľa neho praje víťazstvo Kremľa. „Fico svojou politikou predstavuje bezpečnostnú hrozbu pre Slovensko," uviedol Dzurinda.

Ficov mier na Ukrajine by podľa Dzurindu znamenal, že Slovensko by malo ruské jadrové zbrane na hraniciach. NATO považuje za záruku slovenskej bezpečnosti.

Podľa Dzurindu je potrebné pýtať sa, aké má Fico plány so Slovenskom, a či si predseda Smeru nepraje zmenu režimu na Slovensku z demokratického na autoritársky. Myslí si tiež, že sa treba pýtať, či si Fico nepraje, aby sa Slovensko odvrátilo do Západu, smerom na Východ.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 28. september 2023

horoskopy na dnes stvrtok 28 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Skôr ako sa niekomu zaviažete, dobre si všetko premyslite a pozisťujte, čo sa dá. Neskôr sa budete márne vyhovárať, že ste nemali dosť informácií. Opatrnosť je matkou múdrosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ťažko sa nájde vec, ktorá by vás mohla naplno uspokojiť. Čo môžete podniknúť, aby ste konečne zosúladili vlastné idey, to sú otázky, ktoré si kladiete a dnes môžete dostať na ne odpoveď.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Konajte rozvážne a premyslite si ďalšie kroky do budúcnosti. Nemyslite len na ťažkosti, mohli by ste prepadnúť pesimizmu. Vynechajte prácu s peniazmi!

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes zaznamenáte úspech skoro v každej oblasti vašej práce. Nesnažte sa však rozvíjať nové činnosti, nemuseli by ste ich zvládnuť. Dávajte pozor na cestách.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie