• Dnes je: Utorok 12. decembra 2023 meniny má Otília

Dvorský podpísal vstupný kontrakt s klubom St. Louis Blues, do prvého tímu sa chce dostať čo najskôr

Dvorský podpísal vstupný kontrakt s klubom St. Louis Blues, do prvého tímu sa chce dostať čo najskôr

Ide o dvojcestnú zmluvu, ktorá mu na úrovni profiligy vynesie 950-tisíc dolárov a v nižšej AHL zarobí 82 500 USD.

15.7.2023 (SITA.sk) - Slovenský hokejový útočník Dalibor Dvorský sa stal oficiálne členom klubu St. Louis Blues zo zámorskej NHL, keď podpísal s vedením organizácie trojročný vstupný kontrakt.

Osemnásťročného centra zo Zvolena si klub z amerického štátu Missouri vybral na tohtoročnom drafte nováčikov z 10. priečky.

Juniorský a seniorský hokej sú úplne odlišné

Dvorský len nedávno podpísal zmluvu s klubom najvyššej švédskej súťaže IK Oskarshamn, v ostatných dvoch sezónach hrával za druholigový AIK Štokholm. V druhej švédskej lige HockeyAllsvenskan odohral dokopy 62 zápasov so ziskom 17 bodov za osem gólov a deväť asistencií.

Hrával aj v tímoch AIK do 18 a do 20 rokov. V ročníku 2020/2021 absolvoval 20 stretnutí v slovenskej extralige v drese Banskej Bystrice, pripísal si v nich dva presné zásahy a dve gólové prihrávky.

"Juniorský a seniorský hokej sú úplne odlišné. Hranie medzi profesionálmi vo Švédku mi veľmi pomohlo, aby som zistil, aké to je a čo je potrebné na to, aby ste dominovali medzi mužmi," vyhlásil účastník ostatných majstrovstiev sveta do 18 i do 20 rokov počas kempu nádejí Blues, citoval ho portál The Hockey News.

Šiesty Slovák draftovaný bluesmanmi

Mladý Slovák zatiaľ nechce hovoriť o tom, kedy si zahrá v NHL. "Uvidíme, ešte na to nemám odpoveď. Urobím úplne všetko pre to, aby som sa dostal do prvého tímu čo najskôr," dodal Dvorský.

Dvorský je šiesty slovenský hokejista, ktorého si na drafte vybralo St. Louis. Pred ním to boli útočníci Tomáš Troliga (89., 2002), Ladislav Nagy (177., 1997), Andrej Podkonický (196., 1996), Michal Handzuš (101., 1995) a obranca Peter Smrek (85., 1999).

Dres "bluesmanov" si doposiaľ obliekli aspoň v jednom zápase NHL jedenásti Slováci, okrem Nagyho, Smreka a Handzuša to boli aj útočníci Pavol Demitra, Ľuboš Bartečko, Peter Šťastný, Róbert Petrovický, Peter Sejna, Vladimír Országh, obranca Jaroslav Obšut a brankár Jaroslav Halák.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie