• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Druhá rúra tunela Branisko na D1 je v pláne, výstavba je možná aj počas prevádzky tej pravej

Druhá rúra tunela Branisko na D1 je v pláne, výstavba je možná aj počas prevádzky tej pravej

Prvý a najdlhší slovenský diaľničný tunel Branisko si v tomto roku pripomenie 20. výročie, otvorili ho pre motoristov 29. júna 2003.

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) potvrdila, že vybudovanie druhej rúry tunela Branisko na diaľnici D1 je v pláne.

V tejto súvislosti pripravuje súťažné podklady na zhotoviteľa štúdie realizovateľnosti a zámeru k posudzovaniu vplyvov na životné prostredie (EIA).

Uviedol to mediálny tím spoločnosti. Potom bude podľa NDS nasledovať proces zabezpečenia projektovej dokumentácie, územného a stavebného konania. „Analýzy nám už potvrdili, že výstavba ľavej rúry je technicky možná aj počas prevádzky pravej rúry,“ uviedol ďalej mediálny tím.

Tunel Branisko

Prvý a najdlhší slovenský diaľničný tunel Branisko si v tomto roku pripomenie 20. výročie, otvorili ho pre motoristov 29. júna 2003. Jednorúrový tunel s obojsmernou premávkou má dĺžku 4 975 metrov, nachádza sa na úseku diaľnice D1 medzi Beharovcami a Fričovcami na rozhraní okresov Levoča a Prešov, v katastrálnom území obcí Široké a Korytné.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie