• Dnes je: Utorok 12. decembra 2023 meniny má Otília

Ďalší požiar pustoší lesy na severe Grécka, evakuovali sedem dedín

Ďalší požiar pustoší lesy na severe Grécka, evakuovali sedem dedín

Požiar sa snažilo dostať pod kontrolu viac ako 100 hasičov, ktorým pomáhalo deväť lietadiel zhadzujúcich vodu.

19.8.2023 (SITA.sk) - Grécke úrady v sobotu nariadili evakuáciu siedmich dedín v blízkosti severovýchodnej hranice s Tureckom v dôsledku rozsiahleho letného požiaru, ktorý sa vymkol spod kontroly.

Hasičská služba uviedla, že požiar sa snažilo dostať pod kontrolu viac ako 100 hasičov, ktorým pomáhalo deväť lietadiel zhadzujúcich vodu. Lesný požiar vypukol v sobotu skoro ráno pri dedine Melia, východne od mesta Alexandroupolis. Príkazy na evakuáciu boli vydané preventívne a neboli hlásené žiadne škody na budovách ani zranenia ľudí.

Ďalší menší požiar horel neďaleko Solúna, druhého najväčšieho mesta Grécka. Hasiči predtým dostali pod kontrolu požiar na ostrove Kefalonia v západnej časti krajiny.

Minulý mesiac boli ničivé požiare v centrálnej časti Grécka a na ostrove Rodos, kde si vyžiadali evakuáciu približne 20-turistov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie