• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Asociácia nemocníc žiada zdravotníctvo dofinancovať stovkami miliónov eur

Asociácia nemocníc žiada zdravotníctvo dofinancovať stovkami miliónov eur

Upozorňuje na to, že skoré dofinancovanie sektora je nevyhnutné pre zabezpečenie poskytovania zdravotnej starostlivosti v doposiaľ poskytovanom rozsahu.

Asociácia nemocníc Slovenska (ANS) opätovne upozorňuje na nevyhnutnosť dofinancovania zdravotníctva v tomto roku.

Zvýšené náklady

Podľa ANS je potrebné dofinancovať sektor vo výške 300 miliónov eur na krytie oprávnených nákladov poskytovateľov zdravotnej starostlivosti.

Tieto náklady sú spojené so zákonným navýšením miezd, zvýšenými nákladmi spojenými s infláciou a tiež zvýšením cien liekov a špeciálneho zdravotníckeho materiálu.

Nemajú dostatočné krytie

„Prijaté legislatívne zmeny vyplývajúce najmä z Memoranda Lekárskeho odborového združenia nemajú dostatočné krytie v schválenom rozpočte a rovnako ani vo vyhláške Ministerstva zdravotníctva SR, ktorou sa ustanovuje percento určené pre jednotlivé typy zdravotnej starostlivosti. Oprávnenosť týchto nárokov bola potvrdená zo strany Ministerstva zdravotníctva SR, Útvaru hodnoty za peniaze a zdravotných poisťovní,“ uviedla asociácia nemocníc.

Upozorňuje na to, že skoré dofinancovanie sektora je nevyhnutné pre zabezpečenie poskytovania zdravotnej starostlivosti v doposiaľ poskytovanom rozsahu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie