• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Aplikácia bairbie.me je nebezpečná, získava osobné údaje o platbách či polohe

Aplikácia bairbie.me je nebezpečná, získava osobné údaje o platbách či polohe

Na potenciálne nebezpečné aplikácie už podľa úradu reagovala aj spoločnosť Mattel, ktorá vlastní značku Barbie.

Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) upozorňuje verejnosť na aplikáciu, ktorá z fotky jednotlivca spraví filmovú Barbie alebo Kena (BaiRBIE.me) a pritom od používateľa získava napríklad údaje o platbách, telefóne, aktuálnej polohe alebo údaje z kamery na elektronickom zariadení.

Nespĺňa ochranu osobných údajov

Ako ďalej úrad uvádza na sociálnej sieti, aplikácia bairbie.me nespĺňa požiadavky na ochranu osobných údajov podľa Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (GDPR). Nie je preto jasné, ako budú jej tvorcovia narábať s dátami, ktoré zhromaždia.

„Národný bezpečnostný úrad preto odporúča vyhnúť sa používaniu takýchto aplikácií, nakoľko aj nevinná zábava môže neskôr slúžiť ako možná vstupná brána k vašim informáciám alebo peniazom,“ zdôraznil úrad s tým, že používatelia by nemali v online svete konať impulzívne.

Potenciálne nebezpečné aplikácie

„Najskôr by mali zvážiť, či aplikáciu naozaj potrebujú. Dôležité je vždy skontrolovať, k čomu všetkému má prístup. Ak si pýta zbytočné prístupy, nepovoľte jej ich, aplikáciu nepoužívajte a vymažte si ju,“ upozornil NBÚ.

Na potenciálne nebezpečné aplikácie už podľa úradu reagovala aj spoločnosť Mattel, ktorá vlastní značku Barbie. Spoločnosť sa od nej dištancovala a vysvetlila, že nie všetky produkty inšpirované populárnou bábikou sú oficiálne. „Tie neoficiálne nemusia podliehať kontrole a môžu byť zneužité proti používateľom,“ dodal NBÚ.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie