• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Aké je najpočúvanejšie rádio na Slovensku? Z prieskumu vyplýva, že každý deň rádio počúva viac ako dva milióny ľudí

Aké je najpočúvanejšie rádio na Slovensku? Z prieskumu vyplýva, že každý deň rádio počúva viac ako dva milióny ľudí

Z výsledkov prieskumu zároveň vyplýva, že každý deň rádio počúva viac ako 2,3 milióna ľudí, čo je 51,8 percenta populácie.

14.9.2023 (SITA.sk) - Najpočúvnejším rádiom je Rádio Expres s 32,3 percentami poslucháčov, nasleduje Rádio Slovensko s 22,9 percentami priaznivcov a Fun rádio s 22,3 percentnou počúvanosťou.

Štvrtú priečku obsadilo Rádio Vlna so 17,3 percentnou počúvanosťou a tesne za ním sa umiestnilo Rádio Európa 2, ktoré počúva 17,1 percenta respondentov. Nasleduje Rádio Melody s 13,4 percentami a Rádio Regina s 9,4 percentami.

3 166 respondentov

Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Median, na ktorom sa zúčastnilo 3 166 respondentov vo veku od 14 do 79 rokov. Zber dát prebehol od 29. mája do 20. augusta tohto roku.

Celková počúvanosť rádií v parametri „počúval posledný týždeň" predstavuje 82,2 percenta, čo je 3 660 000 poslucháčov vo veku od 14 do 79 rokov.

V priemere každý občan Slovenska počúva denne rádio takmer hodinu a 40 minút a každý poslucháč počúva rádio priemerne viac ako tri hodiny a desať minút.

Prvenstvo si drží Rádio Expres

Z prieskumu ďalej vyplýva, že rozhlasová sieť Bauer Media Group dosiahla v parametri „posledný týždeň" počúvanosť 48,4 percenta. Táto sieť zahŕňa napr. Rádio Expres či Rádio Európa 2.

Za ňou sa umiestnila sieť Radio Group zastrešujúca Rádio Vlna a Fun rádio s počúvanosťou 35 percent. Slovenský rozhlas so svojimi šiestimi okruhmi dosiahol 30,8 percenta a rozhlasová sieť Regiomedia, pod ktorú spadá Bratislavské rádio alebo Rádio SiTy má počúvanosť 9,8 percenta.

Rádio Expres drží prvenstvo aj v parametri podiel na trhu. V jeho prípade ide o 22,3 percentný podiel, Rádio Slovensko dosiahlo 18,2 percentný podiel a Fun rádio má 14,5 percentný podiel.

Nasleduje Rádio Európa 2 s 11,8 percentným podielom, Rádio Vlna s 9,8 percentným podielom na trhu, podiel 7,6 percent patrí Rádiu Melody a 4,9 percenta má Rádio Regina. 10,9 percenta z trhu držia ostatné rozhlasové stanice.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie