• Dnes je: Nedeľa 29. mája 2022 meniny má Vilma

Zvolenská nemocnica má takmer dvojnásobok pacientov s COVID-19, vedenie preto zaviedlo viaceré zmeny

Zvolenská nemocnica má takmer dvojnásobok pacientov s COVID-19, vedenie preto zaviedlo viaceré zmeny

V posledných dňoch sa zvýšil záujem ľudí o očkovanie, najmä treťou dávkou vakcíny, ale pribudli aj záujemcovia o prvú a druhú dávku.

Pandemická situácia v Nemocnici Zvolensa za uplynulý týždeň zhoršila, hospitalizovaných s koronavírusom je takmer 60 pacientov, pričom pred týždňom ich bolo 35.

Ako nemocnica informuje v tlačovej správe, táto situácia si vyžiadala viaceré organizačné zmeny v nemocnici a najmä presun personálu.

Stále platí prísny zákaz návštev

Nemocnica má situáciu pod kontrolou, ak však bude negatívny vývoj pokračovať, bude nútená urobiť ďalšie reštrikčné opatrenia. Nateraz nie je obmedzená ani plánovaná operatíva, stále platí prísny zákaz návštev.


„Za uplynulý týždeň sa nám počet hospitalizovaných pacientov s koronavírusom oproti predchádzajúcemu takmer zdvojnásobil. K dnešnému dňu poskytujeme zdravotnú starostlivosť 57 pacientom s COVID-19, z toho 45 je umiestnených na štandardných lôžkach s kyslíkom, štyria sú na jednotke intenzívnej starostlivosti a päť pacientov si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu,“ hovorí riaditeľka nemocnice Ľudmila Veselá.

Reprofilizácia nemocníc je v tretej fáze

Vážna je aj situácia medzi zamestnancami, kde je aktuálny výpadok 19 ľudí.


„Zvolenskú nemocnicu, ako aj naše vysunuté pracovisko v Krupine sme reprofilizovali do tretej fázy. V Krupine sme boli nútení urobiť organizačnú zmenu a tamojšie interné oddelenie bude slúžiť ako oddelenie dlhodobo chorých pre necovidových pacientov. Zmenu sme urobili aj na internom oddelení vo Zvolene, kde sme museli kvôli pacientom s koronavírusom znížiť počet lôžok, takže prijímaní do nemocnice na hospitalizáciu budú necovidoví interní pacienti len v akútnom stave a budeme sa veľmi snažiť, aby sme nemuseli obmedziť plánované operácie,“ objasňuje riaditeľka nemocnice. Stále platia prísne protiepidemické opatrenia a zákaz návštev pacientov, okrem výnimiek.

V posledných dňoch sa zvýšil záujem ľudí o očkovanie, najmä treťou dávkou vakcíny, ale pribudli aj záujemcovia o prvú a druhú dávku. Vo veľkokapacitnom očkovacom centre v budove Doprastavu sa tento týždeň bude očkovať vo štvrtok a v piatok.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie