• Dnes je: Utorok 25. júna 2024 meniny má Tadeáš

Zvolení poslanci za Smer vstúpia do europarlamentnej frakcie len za splnenia ich podmienok, uviedla Beňová 

Zvolení poslanci za Smer vstúpia do europarlamentnej frakcie len za splnenia ich podmienok, uviedla Beňová 

Dodala, že ich prioritou je, aby išlo o frakciu so silným sociálnym rozmerom.

10.6.2024 (SITA.sk) - Europoslanci za Smer-SD vstúpia do frakcie v Európskom parlamente, len ak splní ich podmienky. Uviedla to europoslankyňa Monika Beňová (Smer-SD) s tým, že sú pripravení spolupracovať s niektorou z frakcií, no budú trvať na tom, aby frakcia rešpektovala ich program ako aj to, že na niektoré témy budú mať odlišný pohľad.

Ideme s jasnými predstavami o tom, ako má fungovať . Ideme s jasnou predstavou o tom, čo fungovalo zle, a čo musí fungovať lepšie na to, aby sa EÚ udržala ako hráč, ktorý je konkurencieschopný v globálnom rozmere a máme aj úplne jasne zadefinované podmienky, ktoré si chceme postaviť pri budúcej spolupráci s frakciami," uviedla Beňová.

Silný sociálny zámer

Dodala, že ich prioritou je, aby išlo o frakciu so silným sociálnym rozmerom, ktorá by súčasne rešpektovala, že sesterské a dcérske strany nemusia mať vždy rovnaký pohľad na dôležité témy.

Nemôže to byť tak, že frakcia bude očakávať, že my automaticky budeme súhlasiť so všetkým," dodala Beňová s tým, že ak sa nezhodnú s frakciou, ktorá momentálne v európskom parlamente ponúka sociálny pohľad, tak bude pre nich dôležitejšie obhajovať záujmy vlády a občanov Slovenska. Ako uviedla, nepôjde ani o krajnú ľavicu, ani o krajnú pravicu.

Rokovania s frakciami

Ak sa stane, že zostaneme mimo frakcií, dáme včas vedieť. V tejto chvíli sme sa však zamerali na to, že chceme predostrieť svoje podmienky frakciám, s ktorými rokujeme. My chceme, aby podmienky rešpektovali," zdôraznila europoslankyňa.

Súčasne dodala, že prácu vo frakciách nepreceňuje, pretože počas svojho pôsobenia v europarlamente videla, ako sa aj tie frakcie, ktoré sa v úvode vedeli dohodnúť, sa v konečnom dôsledku na dôležitých veciach dohodnúť neskôr nevedeli.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 25. jún 2024

horoskopy na dnes utorok 25 jun 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Dávajte si pozor na omyly, mali by ste potom veľa práce s ich nápravou. Možno vás potrápi trochu bolesť hlavy. Neprepínajte svoje sily, ak sa necítite vo forme, poproste o pomoc.

Býk 21.4. - 21.5.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaši známi budú potrebovať radu a vy nesklamete. Asi pôjde o oblasť, v ktorej vynikáte. Podvečer dobre sledujte každého, kto vám vojde do cesty.

Rak 22.6. - 22.7.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.
Všetky Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie