• Dnes je: Utorok 15. júna 2021 meniny má Vít

Zuzana Čaputová pre koronavírus nepôjde k moru, zvažuje však aj iné krajiny ako Slovensko

Zuzana Čaputová pre koronavírus nepôjde k moru, zvažuje však aj iné krajiny ako Slovensko

Podľa prezidentkinho hovorcu bude aj na základe vývoja situácie s koronavírusom záležať, či prezidentka bude tráviť leto aj niekde inde.

1.8.2020 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová tento rok pri mori dovolenkovať nebude. Agentúru SITA o tom informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec. Čaputova ešte zvažuje návštevu jednej zo susedných krajín Slovenska. Prezidentka bola uplynulý víkend v Tatrách aj so svojou rodinou a priateľom Jurajom Rizmanom.

Prezidentka by rovnako ako množstvo iných ľudí rada dovolenkovala pri mori. Tento rok však vzhľadom na situáciu spojenú s pandémiou koronavírusu nevycestuje k moru, ale dovolenkovať bude doma, na horách na Slovensku,“ uviedol Strižinec.

Čaputová o sebe dlhodobo hovorí, že je vášnivou turistkou. Počas uplynulého víkendu zverejnila niekoľko fotografií na sociálnych sieťach. Práve séria fotografií s jej partnerom či dcérami pokorili na Instagrame hranicu 50-tisíc lajkov, čo sa jej ešte doteraz nikdy nepodarilo.

Podľa Strižinca bude aj na základe vývoja situácie s koronavírusom záležať, či prezidentka bude tráviť leto aj niekde inde. „Zvažuje ešte aj návštevu niektorej zo susedných krajín, všetko však bude závisieť od aktuálnej epidemiologickej situácie,“ priblížil Strižinec plány prezidentky.

Viac k téme: COVID-19, Koronavírus, prezidentka SR

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie