• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Župani združenia SK8 sa chcú stretnúť a pravidelne diskutovať s ministrami a predsedom vlády

Župani združenia SK8 sa chcú stretnúť a pravidelne diskutovať s ministrami a predsedom vlády

Žiadajú o osobné stretnutie, na ktorom chcú diskutovať o víziách na najbližšie volebné obdobie.

4.12.2023 (SITA.sk) - Župani združenia Samosprávne kraje Slovenska SK8 sa chcú stretnúť s ministrami a predsedom vlády Robertom Ficom (Smer-SD). Adresovali im list, v ktorom žiadajú o osobné stretnutie, na ktorom chcú diskutovať o víziách na najbližšie volebné obdobie.

Spolupráca s vládou

Združenie o tom informovalo s tým, že jednou z kľúčových výziev nasledujúcich rokov bude zlepšenie a stabilizácia stavu verejných financií. Župani sú presvedčení, že dialóg vlády a samosprávnych krajov je predpokladom dlhodobo udržateľných konsolidačných riešení. Aktuálne združenie SK8 absolvovalo úvodné stretnutia s ministrom školstva a s ministerkou zdravotníctva.

Župani sa zhodli, že dlhodobým problémom je odkladaná kompetenčná a fiškálna decentralizácia územnej samosprávy, ktorej cieľom je zvyšovať kvalitu obyvateľov Slovenska, ako aj zabezpečenie všestranného rozvoja územia. Predseda SK8 Jozef Viskupič potvrdil trvalý záujem na konštruktívnej spolupráci s vládou.

Pravidelné stretnutia

Vnímame, že prostredníctvom pravidelných stretnutí vieme predchádzať neželaným výsledkom, ktoré by mohli viesť v neprospech obyvateľov v regiónoch. Príkladom absentujúceho dialógu sú legislatívne návrhy na úpravu kompetencií, či zásahy do rozpočtov samosprávy bez akejkoľvek predchádzajúcej diskusie," vyhlásil Viskupič s tým, že ak je spoločným záujmom zvyšovať kvalitu života obyvateľov, a zároveň zabezpečovať rozsah služieb čo najlepšie, mal by sa viesť odborný a konštruktívny dialóg s využitím skúseností z praxe, ktorými župani disponujú.

Viskupič doplnil, že inšpiráciou by mohla byť Česká republika, kde sú pracovné stretnutie vlády a združenia krajov dlhoročnou praxou. Združenie očakáva, že vláda bude držať sľub z programového vyhlásenia, kde vláda deklaruje, že bude k regionálnemu rozvoju a modernizácií samospráv pristupovať na základe dvoch princípov. Prvým je, že vláda nebude robiť rozhodnutie bez diskusie a žiadne kompetencie bez peňazí. Vláda súčasne prisľúbila, že do legislatívneho procesu zavedie Doložku zlučiteľnosti s Európskou chartou miestnej samosprávy.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie