• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

Zraniteľnosť Slovenska podčiarkujú dezinformácie aj nedostatočný dôraz na kritické myslenie, vláda to chce riešiť

Zraniteľnosť Slovenska podčiarkujú dezinformácie aj nedostatočný dôraz na kritické myslenie, vláda to chce riešiť

Zraniteľnosť Slovenska podľa dokumentu podčiarkujú aj ďalšie faktory, ako napríklad nedostatočný dôraz na kritické myslenie.

12.6.2023 (SITA.sk) - Proaktívnou komunikáciou, efektívnou koordináciou a aplikovaním praxe zo zahraničia chce vláda zabrániť rozkladu spoločnosti a demokratických princípov. Vyplýva to zo schváleného programového vyhlásenia kabinetu Ľudovíta Ódora.

Podľa dokumentu sa v ére sociálnych sietí, digitalizácie aj nástupu umelej inteligencie už dávno nebojuje len prostredníctvom zbraní. SR je v tejto súvislosti je dlhodobým terčom dezinformačných aktivít, ktoré sa ešte zintenzívnili po začatí ruskej agresie voči Ukrajine.

Manipulatívne príspevky

Dezinformácia, propaganda a hoaxy sa na nás valia zo všetkých strán a je veľmi náročné v takomto prostredí oddeliť pravdivé informácie od manipulatívnych príspevkov a neprávd," konštatuje sa v materiáli.

Zraniteľnosť Slovenska podľa dokumentu podčiarkujú aj ďalšie faktory, ako napríklad nedostatočný dôraz na kritické myslenie, občiansku výchovu či históriu vo vzdelávacom procese.

Digitálna revolúcia

Ďalej je to digitálna revolúcia, ktorá zásadne zmenila spôsob akým tvoríme a konzumujeme informácie, ako aj dlhodobé zanedbanie potreby strategickej komunikácie zo strany štátu. V priebehu niekoľkých mesiacov sa toho nedá stihnúť veľa, ale pár krokov áno," zdôraznila vláda.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie