• Dnes je: Pondelok 15. augusta 2022 meniny má Marcela

Zosnulý Paška prehral súd s manželom ministerky kultúry, ktorý upozornil na machinácie pri verejných obstarávaniach

Zosnulý Paška prehral súd s manželom ministerky kultúry, ktorý upozornil na machinácie pri verejných obstarávaniach

Trestné konanie voči novinárovi Pavlovi Milanovi sa začalo na základe trestného oznámenia zosnulého bývalého predsedu parlamentu Pavla Pašku.

26.4.2022 (Webnoviny.sk) - Okresný súd Košice II v utorok v celom rozsahu oslobodil novinára Lukáša Milana obžalovaného za článok o problematických praktikách pri obstarávaniach vybavenia pre košické nemocnice. Na sociálnej sieti o tom informoval jeho obhajca Peter Kubina.

Sloboda slova zvíťazila

Podľa neho ide o dôležité rozhodnutie v prospech slobody prejavu novinára vo vzťahu k verejne činnej osobe v otázke verejného záujmu.

Trestné konanie voči manželovi ministerky kultúry Natálie Milanovej (OľaNO) sa začalo na základe trestného oznámenia zosnulého bývalého predsedu parlamentu Pavla Pašku (Smer-SD).

Ten ho podal pre údajné ohováranie. Podľa Kubinu sudca pôvodne trestným rozkazom Milana odsúdil na zákaz výkonu novinárskeho povolania.

Pašku rozhneval článok "Košická chobotnica"

„Na hlavnom pojednávaní sa nám však podarilo vyvrátiť všetky podstatné tvrdenia a argumenty obžaloby," skonštatoval Kubina. Sudca nakoniec podľa neho uznal, že skutok nie je trestným činom.

Právnik doplnil, že keďže sa prokurátor pre neho z nepochopiteľných dôvodov proti rozhodnutiu odvolal, vecou sa ešte bude zaoberať Krajský súd v Košiciach.


Paška podal trestné oznámenie pre článok „Košická chobotnica" na jeseň 2015. Článok sa týkal aktivít bývalého šéfa parlamentu v zdravotníctve a takisto údajných prepojení iných ľudí pôsobiacich v zdravotníctve na jeho osobu.


Najčítanejšia najnovšia správa

Takto sa to robí do psej matere! Kopol si Matovič do Sulíka, ale neskôr svoj status zmazal

takto sa to robi do psej matere kopol si matovic do sulika ale neskor svoj status zmazal

Líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič si mal na sociálnej sieti Facebook opäť potrebu kopnúť do ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Neskôr však svoj status zmazal.

„Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí do psej matere! Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo.

Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal Matovič v reakcii na správu, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšou svojho druhu v Európe.

Primitívna demagógia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala, že Matovič naďalej škodí Slovensku. Na veľkú baterkáreň na Slovensku nemáme podľa sulíkovcov ani miesto, ani ľudí, ani energetickú kapacitu.

„Matovičovi s Kremským (šéf hospodárskeho výboru) to však neprekáža a šíria primitívnu demagógiu a znevažujú prácu všetkých okolo seba,“ uviedla SaS na sociálnej sieti Facebook.


Hlúpa urážka

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pripomenul Matovičovi, že sa veľmi rád pri prezentácii kľúčovej investície Volvo postavil na tlačovku vedľa Sulíka.

„Takéto vyjadrenie ministra financií je hlúpa urážka partnerov z Volva (ďalšia v poradí po urážkach prezidentky, ministrov, občanov, učiteľov, novinárov a podobne). Mal by vedieť, že Slovensko by sa na takéhoto investora muselo pripravovať omnoho dlhšie než trvá táto vláda,“ uviedol Gröhling.

Presne pre toto by mal Matovič podľa Gröhlinga konečne odísť z vlády. „Nevie žiť bez neustáleho konfliktu, klamstiev, urážania ostatných a robí to od prvého dňa,“ kritizuje minister školstva a je zvedavý, kedy si konečne aj koaliční kolegovia uvedomia, že pri takomto správaní ministra financií sa fungovať nedá.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie