• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Zoroslav Kollár zverejnil tretie video o Borisovi Kollárovi a tvrdí, že všetky jeho zvrhlosti postúpi štátnym orgánom

Zoroslav Kollár zverejnil tretie video o Borisovi Kollárovi a tvrdí, že všetky jeho zvrhlosti postúpi štátnym orgánom

Z. Kollár pripravuje aj ďalšie videá, v ktorých podľa jeho slov zverejní veľmi konkrétne informácie.

4.10.2023 (SITA.sk) - Zoroslav Kollár pokračuje so zverejňovaním informácií o predsedovi parlamentu Borisovi Kollárovi. Zverejnil v stredu ďalšie video, v ktorom pojednáva o partnerkách B. Kollára a tiež o podnikateľovi Frederikovi Buzovi.

Ako Z. Kollár na začiatku videa vyhlásil, tešil sa na dlhú zákopovú vojnu, no B. Kollár z toho urobil iba krátky pohraničný konflikt.

Volebný neúspech

Doplnil, že neúspech strany Sme rodina vo voľbách nie je dôsledkom antikampane, ako sa B. Kollár domnieva, ale je spôsobený jeho neštandardným životom, nedostatkom pokory, úcty a slušnosti.

Ako Z. Kollár vysvetlil, bývalú partnerku B. Kollára Barboru Richterovú pozná už 14 rokov, a teda dlhšie než samotný B. Kollár.

„Oslovila ma s prosbou o pomoc po tom, čo poskytla rozhovor Novému Času na jar tohto roku a začal si jej komplikovať život. Išlo o nezištnú pomoc matke dvoch detí, ktorá začala cítiť tvoju zlosť a odplatu za to, že si dovolila povedať pravdu o tebe a spôsobe tvojho života. Nešlo o žiadnu riadenú antikampaň.," odkázal Z. Kollár predsedovi parlamentu a pokračoval s tým, že ďalšia jeho z bývalých partneriek Ema Ferusová bývala v byte, ktorý jej B. Kollár platil.

Z. Kollár býval o poschodie vyššie a zoznámili sa v marci 2022. „Potom som s ňou nebol v kontakte takmer rok. Ozvala sa mi preto, lebo si ju po dvoch potratoch doslova odkopol a zostala na ulici bez práce a prostriedkov. Chcela, aby som jej poradil, ako má postupovať v prípade, že zverejní celý váš príbeh a ty sa jej budeš chcieť pomstiť. Zverejniť pravdu bolo jej rozhodnutie," povedal Z. Kollár vo svojom videu venovanom B. Kollárovi.

Komunikácia s partnerkami

Z. Kollár pokračoval s tým, že čítal aj komunikácie medzi B. Kollárom a jeho partnerkami.

„Moje pocity pri čítaní tvojich správ dievčatám a ženám boli rozpačité. Od úsmevu cez pobúrenie až po chuť ísť vracať z toho, čoho si schopný," uviedol Z. Kollár s tým, že mu nezáleží na tom, čo predseda parlamentu píše dospelým ženám, no v jeho súkromnom živote sa sa podľa neho vyskytujú aj dievčatá mladšie ako 18 rokov.

Toto už však Z. Kollár mieni riešiť a informoval, že všetky zvrhlosti, ktoré B. Kollár písal a robil dievčatám mladším ako 18 rokov, či donútil ísť na interrupciu ženy v akomkoľvek veku, všetko to postúpi orgánom činným v trestnom konaní.

„Mohol by si verejne priznať, že si naozaj chorý človek. Možno ťa z tej choroby, ktorá sa volá inseminačná parafília vyliečia. A ak ťa zbavia svojprávnosti, tak ťa možno nebudú ani trestne stíhať," odkázal Z. Kollár B. Kollárovi s tým, že rovnako bude postupovať aj so všetkými informáciami, ktoré sa týkajú jeho majetku a podnikateľských aktivít.

Súvislosť s pôžičkou strane

Z. Kollár v tejto súvislosti uviedol, že sa vráti aj k téme Frederik Buza a spol, o ktorom sa domnieva, že má súvislosť s pôžičkou na kampaň strany Sme rodina.

Z. Kollár pripravuje aj ďalšie videá, v ktorých podľa jeho slov zverejní veľmi konkrétne informácie. „Pýche predchádza pád," uzavrel Z. Kollár.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Vežu ikonického kostolíka vo Vysokých Tatrách zachraňujú, je v predhavarijnom stave

vezu ikonickeho kostolika vo vysokych tatrach zachranuju je v predhavarijnom stave

8.12.2023 (SITA.sk) - Už niekoľko rokov pokračujú vo Vysokých Tatrách snahy o záchranu sakrálnej kultúrnej pamiatky – Kostola Nepoškvrneného počatia Panny Márie. Na ikonický kostolík z roku 1888 natrafia turisti smerujúci k lanovke na Hrebienok.

Kým v predošlých rokoch tam občianske združenie (OZ) Zachráňme poklady Tatier obnovilo strechu, počas uplynulého leta rozbehlo kroky k záchrane veže kostola, vážne narušená je jej drevená konštrukcia. Ako ďalej agentúru SITA informoval člen OZ Pavol Bayer, v prípade neriešenia problematických stĺpov vznikne havarijná situácia.

Veže sú poškodené hnilobou

Demontáž vrchných kameňov vstupného schodiska v septembri 2023 ukázala, že južné stĺpy veže kostola sú vo veľmi zlom stave. Ako vysvetlil Bayer, ich stav je podľa statika predhavarijný. Nosné časti stĺpov veže sú poškodené hnilobou, v jednom prípade na približne 70 percent, v druhom na asi 60 percent.

„Sadnutie, naklonenie veže je možné kedykoľvek, čím by vznikla havarijná situácia s ďalekosiahlymi dôsledkami, či už pre opravu veže samotnej, alebo nutné uzatvorenie pešej a cestnej komunikácie a parkovacích plôch nachádzajúcich sa priamo pred vežou kostola,“ ozrejmil predseda OZ.

Výzva Obnov si svoj dom

Ešte pred príchodom mrazov ale stihli zabetónovať základy, na ktorých budú v novom roku namontované dočasné oceľové podpery veže.

„Tie by mali pomôcť veži prečkať zimu a čas, kým sa usuší drevo, ktorými sa nahradia zhnité časti. Po ukončení opravy budú podpery znovu odstránené,“ priblížil Bayer. Nové drevo sa už podľa jeho slov suší v kaplnke v Novom Smokovci, predtým než poputuje do vákuovej sušičky.

Problémom pri všetkých snahách združenia sú však financie. Na opravu stĺpov a dolnej časti veže je podľa rozpočtu potrebných 47-tisíc eur, z toho disponuje OZ zatiaľ sumou 900 eur. S projektom sa tak zapojilo do výzvy Obnov si svoj dom.

V minulosti so žiadosťou uspelo, keď získalo financie na výmenu dreveného šindľa na celom kostole, čo vyriešilo problém so zatekaním do chrámu. Aj naďalej má však zriadený transparentný účet, prispieť na záchranu pamiatky tak môže ktokoľvek.

Opravy kostola v jednotlivých etapách

Samotné opravy kostola boli pôvodne rozdelené do šiestich etáp. Zahŕňajú výmenu strešnej krytiny, opravu vstupného schodiska a veže kostola, odvod zrážkovej vody z okolia kostola. Oprava hlavnej lode i samotného interiéru by mala prísť na rad ako posledná, keďže v rámci celkovej opravy sa postupuje podľa akútnosti poškodenia. Urgentné je tiež schodisko.

„Vyzerá to tak, že je na suti, nemá základy, pod schodmi vidieť dutinu. Všetko sa hýbe, travertínové stupne sa dokonca polámali. Bude to potrebné rozobrať. Sondážnymi prácami sa základ schodiska nenašiel, bude preto nutné spraviť betónové schodisko, na ktoré sa poukladajú travertínové bloky,“ opísal člen združenia Bayer.

Kostol v Starom Smokovci dal postaviť spišský biskup Juraj Császka na žiadosť arcikňažny Klotildy v roku 1888. Projekt vyhotovil architekt Gedeon Majunke zo Spišskej Soboty. Kostol bol postavený vo vysokohorskom alpskom štýle, ktorého charakteristickým znakom je hrázdené murivo.

To znamená, že konštrukcia kostola je drevená a steny sú vyplnené murivom. Štíty kostola sú bohato vyrezávané a zdobené. Kostolík patrí medzi najkrajšie stavby nielen v Starom Smokovci, ale aj v celých Vysokých Tatrách. Jeho súčasťou sú vitráže na oknách, ktoré zhotovil akademický maliar Vincent Hložník so svojou manželkou a dcérou.

Problémy nastali aj s pôvodnou vežou, ktorá sa kvôli slabým základom naklonila. V roku 1932 bola veža demontovaná a nad vchodom bol urobený jednoduchý prístrešok. V roku 1959 kostol rekonštruovali a bola postavená aj nová veža,“ informovalo OZ Zachráňme poklady Tatier.


Počasie