• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Zoroslav Kollár ide na slobodu, najvyšší súd stíhaného podnikateľa prepustil z väzby

Zoroslav Kollár ide na slobodu, najvyšší súd stíhaného podnikateľa prepustil z väzby

Len pred dvomi dňami Zoroslava Kollára opäť obvinili pre korupciu.

10.2.2022 (Webnoviny.sk) - Najvyšší súd SR prepustil na slobodu stíhaného podnikateľa Zoroslava Kollára. Informuje o tom portál televízie Joj noviny.sk.

Vo väzbe takmer 16 mesiacov

Informáciu na sociálnej sieti potvrdila aj advokátska kancelária Boom & Smart Slovakia, ktorá Kollára zastupuje.  „Dnešného dňa bol náš klient rozhodnutím Najvyššieho súdu SR po takmer 16-mesačnej väzbe prepustený na slobodu," uviedli advokáti.

Podľa hovorkyne Najvyššieho súdu SR Alexandry Važanovej bolo dôvodom rozhodnutia o prepustení obvineného na slobodu pochybenie v prípravnom konaní. „Rozhodnutie bude podrobne odôvodnené v písomnom vyhotovení uznesenia," doplnila.

Opäť obvinenie pre korupciu

Portál pripomína, že len pred dvomi Kollára opäť obvinili pre korupciu. „Ide o prípad, ktorý vyšetruje Národná kriminálna agentúra (NAKA) od marca minulého roka a súvisí s odpočúvaním podnikateľa tajnou službou. Spolu s ním obvinili aj bývalého šéfa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského," doplnil spomínaný portál.

Obhajcovia Kollára ešte minulý týždeň informovali, že sudkyňa Špecializovaného trestného súdu v Pezinku odmietla obžalobu na Kollára a Tomáša Rajeckého spájaného so skupinou piťovcov v kauze úplatkov za krytie nelegálnej výroby cigariet.

Dôvodom bolo podľa nich zistenie závažnej procesnej chyby zakladajúcej porušenie práva na obhajobu. Obhajobe totiž údajne nebolo umožnené preštudovať vyšetrovací spis.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie