• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

ZOO Bratislava bude mať nového riaditeľa, z celkovo 12 kandidátov uspel Dobšovič

ZOO Bratislava bude mať nového riaditeľa, z celkovo 12 kandidátov uspel Dobšovič

Dobšovič viedol MLB do začiatku roka 2022, keď prešiel na rezort životného prostredia, kde zastrešoval reformu národných parkov.

27.4.2023 (SITA.sk) - Zoologickú záhradu (ZOO) v Bratislave bude od mája viesť bývalý riaditeľ Mestských lesov (MLB) v Bratislave Matej Dobšovič.

Hanuliaková sa rozhodla odísť

Poslanci sa na zasadnutí mestského zastupiteľstva stotožnili s návrhom na jeho vymenovanie na pozíciu riaditeľa ZOO. Vo funkcii vystrieda doterajšiu riaditeľku Júliu Hanuliakovú, ktorá sa rozhodla z pozície odísť ku koncu apríla na vlastnú žiadosť.

Verejné vypočutie kandidátov

Nový riaditeľ ZOO vzišiel z transparentného výberového konania. „Celkovo prejavilo o pozíciu záujem 12 kandidátov, traja záujemcovia na základe odporúčania výberovej komisie postúpili do ďalšieho kola," priblížil magistrát.

Vypočutie trojice kandidátov bolo verejné, obyvatelia sa mohli zapojiť a sledovať ho aj prostredníctvom streamu. Po prezentácii kandidátov a otázkach pristúpila výberová komisia k hodnoteniu.

„Komisia sa zhodla, že najväčšmi ju svojou koncepciou smerovania ZOO presvedčil práve Matej Dobšovič," dodalo mesto.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie