• Dnes je: Pondelok 06. decembra 2021 meniny má Mikuláš

Zomrela herečka z Harryho Pottera, Helen McCrory prehrala boj s rakovinou

Zomrela herečka z Harryho Pottera, Helen McCrory prehrala boj s rakovinou

Anglická herečka Helen McCrory mala len 52 rokov.

17.4.2021 (Webnoviny.sk) - Vo veku 52 rokov zomrela anglická herečka Helen McCrory. Rodáčka z londýnskeho Paddingtonu, známa zo seriálov Gangy z Birminghamu (2013), Penny Dreadful (2014 - 2016) alebo troch filmov zo série o čarodejníkovi Harrym Potterovi, podľahla rakovine. Podľa portálu BBC o tom informoval jej manžel, herec Damian Lewis.

McCrory podľa neho zomrela „pokojne doma" po „hrdinskom boji s rakovinou". „Zomrela tak, ako žila. Nebojácne," napísal 50-ročný Lewis na sociálnu a mikroblogovaciu sieť Twitter.

McCrory a Lewis sa vzali v roku 2007 a mali spolu dve deti. Vlani podľa BBC vyzbierali viac ako milión libier na stravu pre zamestnancov britského Národného zdravotníckeho systému.

Zahrala si aj v bondovke

McCrory bola známa aj vďaka dlhej a uznávanej divadelnej kariére. Zahrala si tiež v bondovke Skyfall (2012) a stvárnila napríklad aj manželku bývalého britského premiéra Tonyho Blaira Cherie vo filmoch Kráľovná (2006) a Zvláštne vzťahy (2010).

V potterovkách Harry Potter a Polovičný princ (2009) a Harry Potter a Dary smrti - 1. a 2. (2010 a 2011) stvárnila Narcissu Malfoy.

Hereckí kolegovia smútia

Zármutok nad jej úmrtím vyjadrili viacerí jej hereckí kolegovia a spolupracovníci, vrátane autorky Harryho Pottera J.K. Rowling, umeleckého riaditeľa Národného divadla Rufusa Norrisa, tvorcu Gangov z Birminghamu Stevena Knighta alebo predstaviteľa hlavnej postavy Cilliana Murphyho, ktorý podľa vlastných slov stratil drahú priateľku.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie