• Dnes je: Streda 21. februára 2024 meniny má Eleonóra

Zomrel Walter Cunningham, posledný žijúci astronaut z vesmírnej misie Apollo 7

Zomrel Walter Cunningham, posledný žijúci astronaut z vesmírnej misie Apollo 7

Astronaut sa dožil 90 rokov.

4.1.2023 (Webnoviny.sk) - V americkom Houstone v utorok zomrel posledný žijúci astronaut z americkej vesmírnej misie Apollo 7 Walter Cunningham. Jeho úmrtie potvrdili americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) aj hovorca jeho rodiny Jeff Carr, podľa ktorého rodák z Crestonu v Iowe zomrel v nemocnici v dôsledku „komplikácií po páde, po plnohodnotnom a naplnenom živote“. Mal 90 rokov.

Misia Apollo 7

Cunningham bol súčasťou trojčlennej posádky na palube misie Apollo 7, ktorá v októbri 1968 absolvovala 11-dňový let okolo Zeme a pritom aj uskutočnila niekoľko televíznych prenosov.

Bol to prvý pilotovaný let programu Apollo, ktorý vydláždil cestu k pristátiu na Mesiaci o menej ako rok neskôr.

Pracoval ako vedec

Cunningham sa podľa NASA v roku 1951 pridal k americkému námorníctvu a slúžil ako pilot námornej pechoty v Kórei. Neskôr získal bakalársky a magisterský titul z fyziky na Kalifornskej univerzite v Los Angeles, kde absolvoval aj svoje doktorandské štúdium. Predtým, ako sa pridal k NASA pracoval ako vedec v Rand Corporation.

Pritiahol pozornosť skeptickými vyjadreniami

NASA opustil v roku 1971 a odvtedy pracoval v oblasti strojárstva, obchodu a investícií a bol aj rečníkom a rozhlasovým moderátorom. O svojej kariére astronauta napísal aj memoár The All-American Boys (1977).

V neskorších rokoch pritiahol pozornosť skeptickými vyjadreniami o tom, že ľudská činnosť prispieva ku globálnemu otepľovaniu, uznával však zároveň, že nie je klimatológ.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 21. február 2024

horoskopy na dnes stredu 21 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Ak nechcete vyvolať v okolí chaos, mali by ste dať najavo, že o tretieho nemáte záujem. Nerozčuľujte sa kvôli chybám iných, dôležité je, že ich nerobíte vy.

Býk 21.4. - 21.5.

Zdá sa, že dnešný večer bude veľmi zaujímavý. Ak čakáte návštevu, prinesie vám milú pozornosť, ak čakáte poštu, správy budú priaznivé. Je na mieste zachovať primeraný pokoj.

Blíženci 22.5. - 21.6.

V záležitosti svojho srdca nestrácajte trpezlivosť. Postupne sa vyriešia všetky problémy, ktoré sa dnes zdajú neprekonateľné. Ak pociťujete nedostatok energie, treba ju načerpať niekde v prírode.

Rak 22.6. - 22.7.

Už ráno sa s niekým pohneváte. I keď si to nepriznáte, na konflikte máte veľký podiel. Po nejakom rozhovore si uvedomíte, čo skutočne chcete.
Všetky Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie