• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Zomrel Vašo Patejdl, hudobník a skladateľ megahitov

Zomrel Vašo Patejdl, hudobník a skladateľ megahitov

S nekonečnou bolesťou a prázdnotou v našich srdciach vám oznamujeme, že dnes 19. augusta 2023 v nočných hodinách nás po krátkej a ťažkej chorobe navždy opustil mimoriadny a vzácny človek.

Vo veku 68 rokov, po krátkej a ťažkej chorobe, v sobotu 19. augusta zomrel Vašo Patejdl. Oznámila to skupina Elán na sociálnej sieti Facebook.

„S nekonečnou bolesťou a prázdnotou v našich srdciach vám oznamujeme, že nás opustil mimoriadny a vzácny človek, náš celoživotný priateľ, výnimočný a geniálny hudobník a hudobný skladateľ megahitov svetovej úrovne, pán Vašo Patejdl,“ uviedla v statuse k priloženej fotografii.

Patejdl bol v roku 1968 jedným zo zakladateľov skupiny Elán. „Vašo, ďakujeme Ti za všetko! Odpočívaj v pokoji, modlíme sa za Teba a drž nám tam hore miesto… ,“ dodali Elánisti.

Vašo Patejdl

… sa narodil 10. októbra 1954 v Karlových Varoch, rodina sa však o šesť rokov neskôr presťahovala do Bratislavy. Vyštudoval kompozíciu na Vysokej škole múzických umení. V roku 1968 bol jedným zo zakladateľov skupiny Elán a v roku 1985 začal sólovú kariéru, pričom s textárom Ľubošom Zemanom tvorili stálu autorskú dvojicu.

V roku 1996 sa vrátil do Elánu, kde pôsobil ako hráč na klávesy. Podieľal sa aj na tvorbe viacerých slovenských a zahraničných interpretov, ako napríklad Beáta Dubasová, Marika Gombitová, Banket či Heidi Janků. Bol aj skladateľom filmovej hudby a preslávil sa piesňami z filmu Fontána pre Zuzanu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie