• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Zomrel taliansky mafiánsky boss Matteo Messina Denaro, „strážca tajomstiev“ bol jedným z najhľadanejších mužov

Zomrel taliansky mafiánsky boss Matteo Messina Denaro, „strážca tajomstiev“ bol jedným z najhľadanejších mužov

Denara zatkli v januári po desaťročiach na úteku, keď podstupoval liečbu rakoviny.

25.9.2023 (SITA.sk) - Vo veku 61 rokov zomrel taliansky mafiánsky boss Matteo Messina Denaro, ktorý bol do januára jedným z najhľadanejších mužov krajiny. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Boss sicílskej Cosa Nostry mal rakovinu a svoje posledné chvíle strávil v nemocnici v meste LAquila. Podľa miestnych médií v piatok upadol do kómy po tom, čo odmietol agresívnejšiu liečbu.

Úmrtie mafiána potvrdil aj starosta LAquily Pierluigi Biondi, ktorý na sociálnej sieti X, skôr známej ako Twitter, napísal, že to je „epilóg existencie prežitej bez výčitiek svedomia a ľútosti, bolestivá kapitola nedávnej histórie, ktorú nedokážeme vymazať“.

Napriek tomu, že bol na úteku 30 rokov, bol stále považovaný za najvyššieho bossa Cosa Nostry. Pripisuje sa mu mnoho vrážd, vydieranie, nelegálne ukladanie odpadu, pranie špinavých peňazí a obchodovanie s drogami pre Cosa Nostru. V roku 2002 ho v neprítomnosti odsúdili na doživotie za niekoľko zločinov, okrem iných za vraždu prokurátorov a bojovníkov proti mafii Giovanniho Falconeho a Paola Borsellina v roku 1992.

Denaro bol považovaný za posledného „strážcu tajomstiev“ Cosa Nostry. Mnoho informátorov a prokurátorov verí, že mal všetky informácie a mená tých, ktorí sa podieľali na niekoľkých najvýznamnejších zločinoch mafie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie