• Dnes je: Sobota 24. februára 2024 meniny má Metej

Zomrel svetový rekordér v maratóne Kiptum, osudnou sa mu stala autonehoda

Zomrel svetový rekordér v maratóne Kiptum, osudnou sa mu stala autonehoda

Spolu s kenským vytrvalcom zahynul aj jeho tréner.

12.2.2024 (SITA.sk) - Atletický svet obletela v nedeľu neskoro večer smutná správa. Pri autonehode na západe Kene zahynul svetový rekordér v maratóne a jeden z najväčších kandidátov na zlatú medailu na tohtoročných olympijských hrách v Paríži Kelvin Kiptum.

Práve Kiptum bol šofér auta, ktoré z nezistených príčin zišlo z cesty a narazilo do stromu. Spoločne s 24-ročným kenským vytrvalcom zahynul aj jeho tréner z Rwandy Gervais Hakizimana a ťažko sa zranila ich 24-ročná spolucestujúca.

Detaily z nehody

Kiptumov priateľ Kenneth Kimaiyo pre AP povedal, že prišiel na miesto nehody krátko po tom, čo sa stala. Zistil, že Kiptuma vyhodilo z auta, ktoré malo rozbitú strechu a vyrazené dvere.

Kiptum vlani v októbri v americkom Chicagu zabehol najrýchlejší maratón histórie, keď len o 35 sekúnd sa dostal nad hranicu dvoch hodín. Dosiahol to vo svojom treťom maratóne v kariére.

Mal dobré vyhliadky

V budúcnosti mal dobré vyhliadky na to, aby sa stal prvým človekom v maratóne s výkonom pod 2 hodiny. Jeho rekordný čas zo Chicaga schválila Svetová atletika iba minulý týždeň za svetový rekord.

Šéf Svetovej atletiky Sebastian Coe kondoloval medzi prvými.

„Sme v šoku z devastujúcej straty Kelvina Kiptuma a jeho trénera Gervaisa Hakizimanu. S najhlbším smútkom v menej Svetovej atletiky vyjadrujem sústrasť rodine mŕtvych, ich priateľom, tímovým kolegom aj celému kenskému národu," napísal Sebastian Coe na platforme X.

Obrovská strata

„Obrovská strata pre nás všetkých," reagoval elitný kenský bežec nedávnej minulosti David Rudisha, dvojnásobný olympijský víťaz na 800 m.

Kenskí vytrvalci sú v ich krajine športové hviezdy, ktoré požívajú veľký rešpekt medzi obyvateľmi.

Roky nedávno minulé však poukazujú na to, že tragická smrť kenských športovcov pod kolesami áut či vinou domáceho násilia nie je v tejto krajine s vysokou mierou nedodržiavania dopravných predpisov a tiež násilia žiadna výnimka.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 24. február 2024

horoskopy na dnes sobotu 24 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Býk 21.4. - 21.5.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri vašom spôsobe myslenia môžete ľahko naraziť na nepochopenie. Nechajte sa riadiť svojím šiestym zmyslom, ktorý vás dokáže lepšie usmerniť ako nejaká rozumová špekulácia.

Rak 22.6. - 22.7.

Neistota vás bude naďalej dráždiť. Mali by ste sa odreagovať, najlepšie v práci spojenej s fyzickou námahou. Zvýši to váš pokoj a zostanú po vás aj hmatateľné výsledky.
Všetky Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie