• Dnes je: Piatok 01. decembra 2023 meniny má Edmund

Zomrel pilot požiarneho lietadla, pomáhal hasiť oheň v portugalských lesoch

Zomrel pilot požiarneho lietadla, pomáhal hasiť oheň v portugalských lesoch

Portugalsko tento týždeň obzvlášť ťažko zasiahli lesné požiare.

16.7.2022 (Webnoviny.sk) - Pilot portugalského hasičského lietadla zahynul v piatok pri havárii jeho stroja počas hasenia požiaru na severovýchode krajiny. Zomrel počas operácie neďaleko mesta Torre de Moncorvo.

Ťažké lesné požiare

„S veľkým zdesením som sa dozvedel o smrti pilota, ktorý riadil lietadlo, ktoré spadlo dnes (16. júla pozn. redakcie) popoludní,“ uviedol na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter portugalský premiér António Costa. Rodine a priateľom pilota vyjadril úprimnú sústrasť a zároveň vyjadril solidaritu a vďaku všetkým, ktorí sa podieľajú na boji s požiarmi.

Do akcie povolali viac ako 3-tisíc hasičov, ktorým pomáhali i bežní obyvatelia. Portugalská štátna televízia RTP v piatok oznámila, že v tomto roku už bolo spálených viac ako 30-tisíc hektárov pôdy, čo je viac ako v celom minulom roku.

Najvyššia júlová teplota

Medzitým portugalské úrady uviedli, že v stredu v meste Pinhao na severe krajiny zaznamenali najvyššiu júlovú teplotu v rámci krajiny - 47 stupňov Celzia.

S lesnými požiarmi tento týždeň bojovali aj Francúzsko, Španielsko, Chorvátsko a Maďarsko. Európska únia vyzvala členské štáty, aby sa toto leto pripravili na lesné požiare, keďže kontinent čelí ďalšej extrémnej zmene počasia, ktorú podľa vedcov vyvolala zmena klímy.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 30. november 2023

horoskopy na dnes stvrtok 30 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dnes ste vstali z postele tou správnou nohou. Bude sa vám dariť v práci i v súkromných záležitostiach. Deň je vhodný na menšie oslavy.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaše pozitívne vyžarovanie a otvorenosť, s akou konáte a vyjadrujete sa, vám otvára dvere. Dbajte však na to, aby ste nestratili doterajšiu úroveň a nenechali sa strhnúť k arogancii.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niečo alebo niekto na vás silno citovo zapôsobí. Zbystrite pozornosť pri sľuboch a nedajte sa omotať okolo prsta! Určite budú viac súvisieť s fantáziou ako s realitou.

Rak 22.6. - 22.7.

Mali by ste splniť, čo ste sľúbili. Ak budete príliš dlho otáľať, stratíte dôveru a dobré meno. Rozdrobenosť a nejednotnosť v rámci vášho konania a myslenia vás oberá prinajmenšom o čas.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie