• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Zomrel miliardár Charlie Munger, pravá ruka podnikateľa Warrena Buffetta

Zomrel miliardár Charlie Munger, pravá ruka podnikateľa Warrena Buffetta

Prvého januára by oslávil 100 rokov.

29.11.2023 (SITA.sk) - Vo veku 99 rokov zomrel americký miliardár Charlie Munger, ktorý pomohol známemu investorovi Warrenovi Buffettovi vybudovať investičný konglomerát Berkshire Hathaway. Spoločnosť vo vyhlásení informovala, že jeho rodina oznámila, že zomrel v utorok ráno v nemocnici v Kalifornii.

„Berkshire Hathaway by nebolo možné vybudovať do súčasného stavu bez Charlieho inšpirácie, múdrosti a účasti,“ vyjadril sa Buffett vo vyhlásení.

Munger bol Buffettova pravá ruka, pričom mu radil v otázkach investícií a obchodných rozhodnutí. Viac ako päť desaťročí pomáhal viesť Berkshire Hathaway, ktorého predstavenstva bol od roku 1978 podpredsedom. Svoj podiel na mimoriadnom úspechu spoločnosti však často zľahčoval.

Rodák z Omahy študoval matematiku na Michiganskej univerzite, ale napokon odišiel počas druhej svetovej vojny slúžiť do armády ako meteorológ v letectve. Následne vyštudoval právo na Harvardovej univerzite. Keď sa v roku 1959 na večierku v Omahe stretol s Buffettom, bol právnikom v južnej Kalifornii. Právo však napokon vymenil za investície. Počas jeho dlhoročnej kariéry bol Munger predsedom Wesco Financial, Daily Journal Corp. či Costco Wholesale Corp.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 21. február 2024

horoskopy na dnes stredu 21 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Ak nechcete vyvolať v okolí chaos, mali by ste dať najavo, že o tretieho nemáte záujem. Nerozčuľujte sa kvôli chybám iných, dôležité je, že ich nerobíte vy.

Býk 21.4. - 21.5.

Zdá sa, že dnešný večer bude veľmi zaujímavý. Ak čakáte návštevu, prinesie vám milú pozornosť, ak čakáte poštu, správy budú priaznivé. Je na mieste zachovať primeraný pokoj.

Blíženci 22.5. - 21.6.

V záležitosti svojho srdca nestrácajte trpezlivosť. Postupne sa vyriešia všetky problémy, ktoré sa dnes zdajú neprekonateľné. Ak pociťujete nedostatok energie, treba ju načerpať niekde v prírode.

Rak 22.6. - 22.7.

Už ráno sa s niekým pohneváte. I keď si to nepriznáte, na konflikte máte veľký podiel. Po nejakom rozhovore si uvedomíte, čo skutočne chcete.
Všetky Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie