• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Zomrel košický emeritný arcibiskup Alojz Tkáč, dožil sa 89 rokov

Zomrel košický emeritný arcibiskup Alojz Tkáč, dožil sa 89 rokov

V roku 1995 bol menovaný za košického arcibiskupa, metropolitu.

23.5.2023 (SITA.sk) - Vo veku 89 rokov zomrel košický emeritný arcibiskup Mons. Alojz Tkáč. Informovala o tom tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska na svojej webovej stránke.

Alojz Tkáč sa narodil 2. marca 1934 v Ohradzanoch. Študoval na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a po dvoch rokoch pokračoval v štúdiu CMBF v Bratislave.

Kňazskú vysviacku prijal 25. júna 1961, následne pôsobil ako kaplán v Zborove do roku 1963. Od roku 1964 do 1975 pôsobil ako archivár na Biskupskom úrade v Košiciach. V období rokov 1983 - 1990 bol správcom farnosti Červenica. Začiatkom deväťdesiatych rokov bol menovaný za biskupa a o päť rokov neskôr, v roku 1995 bol menovaný za košického arcibiskupa, metropolitu. Od roku 2010 bol Alojz Tkáč emeritným biskupom.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie