• Dnes je: Sobota 24. februára 2024 meniny má Metej

Zomrel Dušan Nebus, priekopník bilingválneho vzdelávania na Slovensku

Zomrel Dušan Nebus, priekopník bilingválneho vzdelávania na Slovensku

Počas pôsobenia na riaditeľskej stoličke zažil dvadsať ministrov školstva.

30.11.2023 (SITA.sk) - Vo veku 67 rokov v stredu zomrel priekopník bilingválneho vzdelávania na Slovensku Dušan Nebus. Informovalo o tom mesto Poprad na sociálnej sieti. Tridsať rokov pôsobil ako riaditeľ Gymnázia na Ulici Dominika Tatarku v Poprade, neskôr Spojenej školy na Ulici D. Tatarku.

Získal množstvo ocenení, okrem iného aj Zlatý kríž na purpurovej stuhe.

Ide štátne vyznamenanie, ktoré mu udelili prezident Spolkovej republiky Nemecko (SRN) za Zásluhy o rozvoj SRN. Bol tiež ocenený Zlatou medailou sv. Gorazda od ministra školstva za vynikajúce výsledky v riadiacej práci.

Počas pôsobenia na riaditeľskej stoličke zažil dvadsať ministrov školstva.

„Vo svojom odbore sa presadil natoľko, že sa stal autoritou a prispel k zviditeľneniu mesta Poprad. V roku 2022 mu bola udelená aj Cena primátora mesta Poprad za dlhoročnú obetavú prácu, profesionálny prínos v oblasti školstva, úspešné projekty v rámci bilingválneho vzdelávania a vynikajúce výsledky v riadiacej pozícii,“ uviedla samospráva.

Niekoľko rokov pôsobil aj vo funkcii poslanca mestského zastupiteľstva mesta Poprad. Podľa popradského primátora Antona Danku bol Nebus veľkým prínosom pre rozvoj školstva v meste i veľkým človekom.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 24. február 2024

horoskopy na dnes sobotu 24 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Býk 21.4. - 21.5.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri vašom spôsobe myslenia môžete ľahko naraziť na nepochopenie. Nechajte sa riadiť svojím šiestym zmyslom, ktorý vás dokáže lepšie usmerniť ako nejaká rozumová špekulácia.

Rak 22.6. - 22.7.

Neistota vás bude naďalej dráždiť. Mali by ste sa odreagovať, najlepšie v práci spojenej s fyzickou námahou. Zvýši to váš pokoj a zostanú po vás aj hmatateľné výsledky.
Všetky Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie