• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Zo starých eurozdrojov môže prepadnúť až 1,5 miliardy eur, predpokladá riaditeľ IDH Matej

Zo starých eurozdrojov môže prepadnúť až 1,5 miliardy eur, predpokladá riaditeľ IDH Matej

Pokiaľ ide o realizáciu Plánu obnovy a odolnosti SR, Matej odporúča priznať, že nemocnicu Rázsochy sa nepodarí postaviť načas, a peniaze presunúť inde.

Slovensko môže prísť o stovky miliónov eur pre pomalé čerpanie finančných prostriedkov Európskej únie v rámci programového obdobia 2014 až 2020.

Riaditeľ Inštitútu pre dopravu a hospodárstvo (IDH) Ondrej Matej predpokladá, že aj keď úradnícka vláda zvládne dočerpanie čo najväčšieho množstva peňazí, tak približne 1,5 miliardy eur prepadne.

Nevyčerpané eurozdroje v najväčšom domácom Operačnom programe Integrovaná infraštruktúra, ako uviedol pre agentúru SITA riaditeľ IDH, treba využiť na „dofinancovanie rozbehnutých stavieb v dôsledku navýšenia cien stavebných materiálov v zmysle metodického pokynu Ministerstva dopravy SR„.

Pokiaľ ide o realizáciu Plánu obnovy a odolnosti SR, Matej odporúča priznať, že nemocnicu Rázsochy sa nepodarí postaviť načas, a peniaze presunúť inde.

V súvislosti so zložením úradníckej vlády a obsadením postu na čele Ministerstva investícií, regionálno rozvoja a informatizácie SR, ktoré centrálne zastrešuje aj eurofondy, sa spomína meno generálnej riaditeľky sekcie plánu obnovy na Úrade vlády SR Lívie Vašákovej.

„Jej nominácia na poste ministerky investícií by bola určite prínosom,“ očakáva Matej.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie