• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Znížená 10-percentná DPH by sa mala vzťahovať aj na reklamné tlačoviny, navrhujú liberáli

Znížená 10-percentná DPH by sa mala vzťahovať aj na reklamné tlačoviny, navrhujú liberáli

Týmto krokom sa podľa nich tiež zjednoduší podnikateľské prostredie, keďže v súčasnosti začleňovanie tlačovín do príslušných kategórií podľa percentuálneho zastúpenia reklamy viaže na seba určitý rozsah práce.

Od začiatku budúceho roka by sa mala 10-percentná sadzba dane z pridanej hodnoty (DPH) vzťahovať na všetky tlačené knihy, brožúry, letáky, noviny, časopisy a periodiká bez ohľadu na percentuálne zastúpenie zverejnenej reklamy.

Vyplýva to z návrhu novely zákona o DPH, ktorý do parlamentu predložila trojica poslancov za stranu Sloboda a Solidarita (SASKA).

V súčasnosti sa 10-percentná sadzba DPH neuplatňuje na tlačoviny, v ktorých reklama a inzercia tvoria viac ako polovicu obsahu.

Návrhom chcú úpadok spomaliť

„V období internetu význam tlačených materiálov akéhokoľvek druhu upadá a je možné, že v dohľadnom čase sa stanú úplne marginálnymi alebo zaniknú. Predložený návrh prinesie ich cenové zatraktívnenie a tým celý tento proces aspoň trochu spomalí,“ tvrdia liberáli.

Týmto krokom sa podľa nich tiež zjednoduší podnikateľské prostredie, keďže v súčasnosti začleňovanie tlačovín do príslušných kategórií podľa percentuálneho zastúpenia reklamy viaže na seba určitý rozsah práce.

Vplyvy na rozpočet pri reklamných novinách

„Okrem toho v prípade tlačovín s obsahom reklamy nad 50 percent už ide o viac-menej iba o reklamné noviny, ktoré sú spravidla zadarmo, vplyvy na rozpočet budú teda iba minimálne,“ uviedli poslanci za SASKU.

Upozornili na to, že v Európskej únii jedenásť krajín, ktoré majú zníženú sadzbu DPH na tlačené knihy, brožúry, letáky a podobné tlačoviny, nepodmieňuje zníženú sadzbu DPH obsahom reklamy, ako napríklad Maďarsko a Rakúsko.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie