• Dnes je: Pondelok 26. februára 2024 meniny má Viktor

Zlúčenie Národnej diaľničnej spoločnosti a Slovenskej správy ciest nie je aktuálne, tvrdí premiér Fico (video)

Zlúčenie Národnej diaľničnej spoločnosti a Slovenskej správy ciest nie je aktuálne, tvrdí premiér Fico (video)

Sprava: Premiér SR Robert Fico a minister dopravy SR Jozef Ráž mladší počas brífingu po návšteve a oboznámení sa s aktuálnou situáciou premiéra SR na Ministerstve dopravy (MD) SR.

Ministerstvo dopravy SR sa v súčasnosti nebude zaoberať možnosťou prípadného opätovného spojenia Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) a Slovenskej správy ciest (SSC). Podľa premiéra Roberta Fica (Smer-SD) tento rozsiahly rezort má aktuálne podstatne viac vážnych tém a problémov, na ktoré sa treba sústrediť.

Spojenie NDS so správou ciest

„Preto vôbec nebudeme teraz špekulovať či spojiť NDS-ku so Slovenskou správou ciest a podobne,“ vyhlásil po uvedení nového ministra dopravy Jozefa Ráža predseda vlády. Diskusiu o zlúčení štátnej diaľničnej akciovky a rozpočtovej organizácie pre cesty I. triedy pripustil v budúcnosti, ak to bude potrebné.


„Nechajme ich, nech pracujú. Ak si budú plniť povinnosti a potom prídu sami a povedia, že treba uvažovať o spojení, tak sa o tom budeme rozprávať,“ povedal Fico a dodal, že to dnes nie je agenda, ktorou by sa mali zaoberať.

Zefektívnenie prípravy projektov

NDS vznikla vo februári 2005 oddelením od SSC, ktorú ministerstvo dopravy zriadilo k začiatku roka 1996. O spojení diaľničiarov a cestárov sa uvažovalo v uplynulých rokoch vzhľadom na súčasný dvojitý systém správy štátnych diaľnic a ciest prvej triedy.

Zámerom bolo optimalizovať činností pri ich prevádzke a údržbe, čo by malo zefektívniť prípravu investičných projektov v cestnej infraštruktúre. Predchádzajúca vládna koalícia, ktorá sa pre nezhody rozpadla a nahradila ju do predčasných volieb úradnícka vláda, sa vo svojom programovom vyhlásení zaviazala pripraviť zlúčenie NDS a Slovenskej správy ciest.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie