• Dnes je: Pondelok 25. októbra 2021 meniny má Aurel

Zlatan Ibrahimovič má na krku problém, hrozí mu pokuta aj trojročný zákaz činnosti

Zlatan Ibrahimovič má na krku problém, hrozí mu pokuta aj trojročný zákaz činnosti

Zlatan Ibrahimovič podľa švédskeho periodika Aftonbladet vlastní 10-percentný podiel vo švédskej stávkovej spoločnosti Bethard so sídlom na Malte.

27.4.2021 (Webnoviny.sk) - Európska futbalová únia (UEFA) otvorila vyšetrovanie švédskeho útočníka Zlatana Ibrahimoviča, ktorý údajne vlastní 10-percentný podiel vo švédskej stávkovej spoločnosti Bethard so sídlom na Malte.

Už v polovici apríla prinieslo švédske periodikum Aftonbladet správu o tom, že Ibrahimovič nevlastní akcie na svoje meno, ale na svoju firmu Unknown AB. Pre Švédov podiel Ibrahimoviča v spoločnosti Bethard potvrdil jej generálny riaditeľ Erik Sharp aj Maltský úrad pre registráciu spoločností a firiem.

Hrozí mu koniec kariéry

"Etická a disciplinárna komisia UEFA začala vyšetrovanie možného porušenia predpisov pánom Zlatanom Ibrahimovičom tým, že má finančné záujmy v stávkovej spoločnosti," uvádza sa v stanovisku UEFA.

Ak sa potvrdí, že útočník AC Miláno, ktorý okrem lopty v šestnástke súpera ako magnet priťahuje občas aj problémy, vlastní akcie v jednej zo švédskych stávkových spoločností, neminie ho zrejme vysoká pokuta a možno až trojročný zákaz hrať futbal na súťažnej úrovni. To by v prípade čoskoro 40-ročného hrotového útočníka znamenalo takmer stopercentne koniec kariéry.

Zakázaný podiel v stávkových spoločnostiach

Uvedené konanie je totiž v rozpore s predpismi Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) aj Európskej futbalovej únie (UEFA). "Najväčšie inštitúcie svetového futbalu FIFA a UEFA dôrazne zakazujú svojim hráčom disponovať vlastníckym podielom v stávkových spoločnostiach. V prípade dokázaného priestupku v tejto veci hrozí hráčovi pokuta minimálne 100-tisíc švajčiarskych frankov a trojročný zákaz všetkých činností súvisiacich s profesionálnym futbalom," cituje pravidlá FIFA a UEFA web švajčiarskeho denníka Blick.

Ibrahimovič v tejto sezóne napriek zdravotným problémom a prekonaniu ochorenia COVID-19 nastrieľal vo farbách AC Miláno vo všetkých súťažiach 17 gólov a v tabuľke najlepších kanonierov Serie A mu patrí s 15 zásahmi desiata priečka. AC Miláno je aj jeho zásluhou na piatom mieste tabuľky s mankom 13 bodov na mestského rivala Inter, od druhej priečky však AC delia len dva body. Nedávno sa Ibahimovič po piatich rokoch vrátil aj do švédskej reprezentácie, kde v úvodných zápasoch kvalifikácie MS 2022 pomohol severanom k dvom víťazstvám dvoma gólovými prihrávkami. A Švédi budú na ME súpermi Slovákov v základnej E-skupine.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie