• Dnes je: Sobota 16. októbra 2021 meniny má Vladimíra

Živnostníci budú môcť pozastaviť svoju činnosť na ľubovoľnú dobu, prezidentka podpísala novelu zákona

Živnostníci budú môcť pozastaviť svoju činnosť na ľubovoľnú dobu, prezidentka podpísala novelu zákona

Novelou sa tiež zmiernia požiadavky na predkladanie údajov pri ohlasovaní živnosti.

3.7.2021 (Webnoviny.sk) - Doba pozastavenia prevádzkovania živnosti nebude zákonom limitovaná. Podnikateľ bude po novom oprávnený oznámiť živnostenskému úradu pozastavenie živnosti na ním určenú dobu s ohľadom len na svoje aktuálne potreby a možnosti.

Bude mať rovnako ako doposiaľ priestor kedykoľvek v priebehu pozastavenia oznámiť živnostenskému úradu zmenu doby pozastavenia prevádzkovania živnosti.

Vyplýva to z novely zákona o živnostenskom podnikaní, ktorú podpísala prezidentka Zuzana Čaputová. O jej podpise informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec. Parlament schválil predmetnú právnu úpravu 18. júna.

Ide o rozšírenie princípu „jedenkrát a dosť" využívaním už poskytnutých informácií z dostupných zdrojov informačných systémov verejnej správy a údajov známych z doterajšej úradnej činnosti.

Právna úprava zároveň znižuje počet remeselných živností. Pokiaľ ide o viazané živnosti, ako sú vývoj a výroba zbraní alebo streliva, oprava, úprava, ničenie, znehodnocovanie či výroba rezu zbraní, požadovaná prax sa pre ich vykonávanie skracuje z desať na šesť rokov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie