• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Získajte grant od Tesca, vítaný je každý projekt pre zlepšenie života na Slovensku

Získajte grant od Tesca, vítaný je každý projekt pre zlepšenie života na Slovensku

Presne 231 nápadov na zlepšenie života v komunitách môže získať stovky eur na realizáciu už tento rok!.

9.10.2023 (SITA.sk) - Reťazec Tesco už po 14.-krát spúšťa grantový program Vy rozhodujete, my pomáhame na podporu lokálnych projektov. Školy, škôlky, samosprávy, centrá voľného času, útulky, občianske združenia či neziskové organizácie môžu svoj nápad prihlásiť elektronicky cez webstránku grantu až do 5. novembra 2023.

"Výhodou nášho grantového programu je, že šancu uspieť má naozaj veľa prihlásených projektov, keďže podporíme až 231 nápadov. Finančnú podporu môžu získať projekty, vďaka ktorým vzniknú napríklad nové komunitné priestory, záhrady, parky, divadlá či športoviská, budú obnovené pamiatky alebo sa zrealizujú rôzne športové či kultúrne podujatia, kurzy či vzdelávacie aktivity. O výške podpory budú nakoniec hlasovať zákazníci Tesca a tí v ostatnej 13. edícii ocenili najviac projekty z oblasti vzdelávania pre tých najmenších," vysvetľuje Michaela Lehotská, CSR manažérka Tesca na Slovensku.

Tesco aj v rámci 14. edície podporí 231 projektov sumou takmer 170-tisíc eur. Za trinásť edícií grantového programu Vy rozhodujete, my pomáhame tak Tesco celkovo podporilo 2 541 projektov v celkovej sume viac ako dva milióny eur.

Každý, kto má záujem uchádzať sa o finančný grant, môže nájsť inšpiráciu vo víťazných projektoch doterajších edícií. Z prihlásených nápadov vyberie nezávislá odborná komisia 231 najlepších projektov.

"Záujemcom o grant odporúčame, aby v online prihláške uviedli čo najviac aspektov, ako projekt môže využiť čo najširšia časť komunity. Napríklad, ak chce škôlka vybudovať ihrisko, mohlo by byť cez víkend otvorené pre verejnosť. Chceme, aby podporené projekty slúžili množstvu ľudí v komunitách po celom Slovensku," dodáva Michaela Lehotská.

O výške podpory rozhodnú v januári a vo februári zákazníci hlasovaním prostredníctvom žetónov vo všetkých obchodných prevádzkach Tesca na Slovensku. Projekt s najvyšším počtom hlasov v danom regióne získa finančnú podporu vo výške 1 300 eur, projekt s druhým najvyšším počtom odovzdaných žetónov získa grant v sume 600 eur a projekt na treťom mieste dostane 300 eur. Počas trinástich edícií Vy rozhodujete, my pomáhame odovzdali zákazníci už vyše 39 miliónov žetónov v prospech projektov na podporu lokálnych komunít.

Ako prebieha prihlasovanie nápadu na zlepšenie svojho okolia:

  1. Premyslite si, ako môže váš nápad zlepšiť život vo vašom okolí.
  2. Inšpirujte sa víťaznými nápadmi z minulých edícií: https://tesco.sk/pomahame/list-of-projects/https://tesco.sk/pomahame/list-of-projects/
  3. Vypočítajte si, koľko eur by stála realizácia projektu.
  4. Zaregistrujte svoj projekt odkiaľkoľvek online na: https://tesco.sk/pomahame/registration/
  5. Hotovo. Teraz stačí počkať na výber 231 najlepších nápadov, o ktorom e-mailom informujú organizátori priamo zapojené organizácie.
  6. Počas januára a februára zákazníci hlasovaním s pomocou žetónov v každej predajni Tesca rozhodnú o výške podpory – 300 eur, 600 eur alebo 1 300 eur.

Detailný návod, ako podať projekt, si môžu záujemcovia pozrieť aj vo videu.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie