• Dnes je: Pondelok 16. júla 2018 meniny má Drahomír

Zimná paralympiáda v Pjongčangu priniesla mnoho rekordov aj výziev

Zimná paralympiáda v Pjongčangu priniesla mnoho rekordov aj výziev

Organizátorom sa podarilo solídne zaplniť športoviská divákmi, predali až 343-tisíc vstupeniek.

PJONGČANG 18. marca (WebNoviny.sk) - Zimné paralympijské hry v juhokórejskom Pjongčangu so sebou priniesli hneď niekoľko pozitívnych rekordov. Od soboty 10. marca do nedele 18. marca súťažilo dovedna 567 športovcov zo 49 delegácií o 80 medailových kolekcií v šiestich odvetviach.

Nárast o 15 percent zaznamenal počet novinárov, ktorí pokrývali priebeh tohto podujatia. V Pjongčangu pracovalo 629 akreditovaných novinárov a prenosy zo súťaží vysielalo 47 držiteľov práv do viac ako 100 krajín po celom svete.

Organizátorom sa podarilo solídne zaplniť športoviská divákmi, predali až 343-tisíc vstupeniek. Prekonali tak rekord zo Soči s 316 200 lístkami. Zo 49 krajín si až 26 odnieslo aspoň jednu medailu, zlato si vybojovali športovci z 20 krajín a medzi nimi aj Slovensko so šiestimi najcennejšími kovmi. Štyri z nich, Čína, Chorvátsko, Kazachstan a domáca Kórejská republika, získali zlato premiérovo v histórii ZPH.


"Pjongčang 2018 prekonal niekoľko maxím a priniesol mnoho výziev pre organizátorov ďalších zimných paralympiád. Paralympijské hnutie napreduje a rozširuje sa. Kľúčové teraz bude využiť tento trend a pripraviť ZPH 2022 v Pekingu ešte lepšie," poznamenal prezident Medzinárodného paralympijského výboru Andrew Parsons.


Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie