• Dnes je: Nedeľa 28. novembra 2021 meniny má Henrieta

Žilinská nemocnica reprofilizovala ďalšie lôžka, miesta pre pacientov v kritickom stave má plne obsadené

Žilinská nemocnica reprofilizovala ďalšie lôžka, miesta pre pacientov v kritickom stave má plne obsadené

Z 55 reprofilizovaných lôžok je aktuálne obsadených 41

Na stúpajúci počet hospitalizácií pacientov s ochorením COVID-19 zareagovala Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) Žilina rozšírením covidovej zóny v pavilóne Liečebne dlhodobo chorých.

Podľa hovorkyne nemocnice Lenky Zátekovej je z 55 reprofilizovaných lôžok aktuálne obsadených 41.

Pripojenie na umelú pľúcnu ventiláciu si vyžaduje osem pacientov, ďalší dvaja potrebujú vysokoprietokovú kyslíkovú liečbu.

„Z celkového počtu reprofilizovaných lôžok je momentálne 45 miest s centrálnym pripojením na kyslík a 10 v rámci jednotky intenzívnej starostlivosti a anestéziológie a intenzívnej medicíny,“ priblížila situáciu Záteková.

Podľa riaditeľa nemocnice Eduarda Dorčíka si reprofilizácia lôžok vyžiadala aj stavebné úpravy. „Vytvorili sme nové filtre na prechod zamestnancov zo zelenej do červenej zóny a tiež sme doplnili kyslíkové rozvody k lôžkam pacientov. V prípade potreby tak vieme počet štandardných kyslíkových lôžok ešte zvýšiť, no kapacity pre ventilovaných pacientov v kritickom stave máme naplnené,“ dodal Dorčík.

V žilinskej nemocnici hospitalizovali od septembra zatiaľ 165 pacientov s ochorením COVID-19, ochoreniu podľahlo 29 z nich.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie