• Dnes je: Nedeľa 13. júna 2021 meniny má Anton

Žilinská Kia využije plánovanú odstávku na modernizáciu výroby, linky prejdú údržbou

Žilinská Kia využije plánovanú odstávku na modernizáciu výroby, linky prejdú údržbou

Pripravované modifikácie zasiahnu do viacerých výrobných hál.

18.12.2020 (Webnoviny.sk) - Spoločnosť Kia Motors Slovakia odstaví výrobu vo svojom závode v Tepličke nad Váhom počas plánovanej celozávodnej dovolenky na prelome roka od 19. decembra do 4. januára.

Ako uviedol hovorca automobilky Ján Žgravčák, počas pravidelnej odstávky vykoná viaceré práce spojené s údržbou, kontrolou a modifikáciou výrobných zariadení, ako aj ďalšej techniky, ktoré nie je možné realizovať počas prebiehajúceho výrobného procesu.

„Investície a modifikácie budú realizované na prelome rokov vo viacerých výrobných halách Kia Motors Slovakia.

Počas pravidelnej zimnej odstávky plánujeme zvýšiť automatizáciu na lakovni, ako aj upraviť linky na zvarovni. Hlavným cieľom investícií je zvyšovanie našej konkurencieschopnosti, modernizácia výrobného procesu, znižovanie nákladov a zvyšovanie efektivity výroby,“ doplnil hovorca.

Kia Motors Slovakia je jediným výrobným závodom spoločnosti Kia Motors Corporation v Európe. V súčasnosti na Slovensku zamestnáva viac ako 3 700 ľudí a vyrába modely Kia Ceed v štyroch karosárskych úpravách a športovo-úžitkový Kia Sportage.


Spoločnosť patrí medzi najväčších výrobcov a exportérov na Slovensku. Od spustenia sériovej výroby v decembri 2006 opustilo výrobné brány závodu už viac ako 3,8 milióna vozidiel a 5,6 milióna motorov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie