• Dnes je: Piatok 29. septembra 2023 meniny má Michal, Michaela

Źilinka sa vyjadril k zásadnému rozhodnutiu. Bude kandidovať v prezidentských voľbách?

Źilinka sa vyjadril k zásadnému rozhodnutiu. Bude kandidovať v prezidentských voľbách?

Generálny prokurátor v pondelok avizoval zásadné rozhodnutie, o ktorom bude verejnosť informovať v rozumnom a primeranom čase.

19.9.2023 (SITA.sk) - Zásadné vyhlásenie generálneho prokurátora Maroša Žilinku sa netýka jeho možnej kandidatúry v nadchádzajúcich prezidentských voľbách.

Ako napísal na sociálnej sieti, prezidentskú kandidatúru už v minulosti jasne odmietol. „Vzhľadom na šíriace sa špekulácie považujem za potrebné celkom jasne povedať, že moje osobné rozhodnutie, o ktorom som v pondelkom hovoril na tlačovom vyhlásení, sa netýka mojej možnej kandidatúry na post prezidenta SR,“ uviedol.

Generálny prokurátor v pondelok avizoval zásadné rozhodnutie, o ktorom bude verejnosť informovať v rozumnom a primeranom čase.

„Tieto udalosti, ktoré prežívame dlhodobo, tie útoky voči mojej osobe, prakticky denne, ma primali rozmýšľať aj o veciach, o ktorých by som inak ani neuvažoval za normálnych okolností. Vnútorné rozhodnutie som už prijal,“ povedal a dodal, že o tomto zámere už informoval aj svoju najbližšiu rodinu.

Šeliga vyzval Žilinku, aby si zbalil kufre a opustil generálnu prokuratúru

Strana Demokrati vyzýva generálneho prokurátora Maroša Žilinku, aby odišiel zo svojej funkcie.

Poslanec parlamentu Juraj Šeliga (Demokrati) dúfa, že „zásadné rozhodnutie“, ktoré v pondelok Žillinka pred novinármi avizoval, sa bude týkať jeho odchodu z postu generálneho prokurátora.

Žilinka neodpovedal na otázky

Zároveň kritizoval, že opäť ušiel pred otázkami novinárov. „Vyzývam vás, vzdajte sa funkcie. Po dnešnom tlačovom vyhlásení zbaľte kufre a opustite generálnu prokuratúru. Je hanba, ako ste dnes ušli pred otázkami,” vyhlásil Šeliga.


Poukázal na to, že Žilinka odmietol odpovedať na závažné otázky o tom, či sa koordinoval s vyšetrovateľkou Dianou Santusovou z tímu Oblúk.


„Existujú podozrenia, že vyšetrovatelia okolo Santusovej, ktorí mali diskreditovať zasahovať do vyšetrovaní vážne korupcie vlád Smeru, sa stretávali a koordinovali v Žilinkovej kancelárii. Žilinka tvrdí, že na to nie sú dôkazy, aj keď Úrad inšpekčnej služby sa vo svojom stanovisku vyjadril, že dôkazy, bez toho, aby sme poznali ich obsah, existujú,“ povedal Šeliga.


Poslanec sa zároveň Žilinku pýta, či sa jeho zásadné rozhodnutie týka toho, že sa chystá kandidovať za prezidenta.

Medvede aj ruská propaganda

„Počúvame všetky tie útoky na prezidentku, snažíte sa ju ponižovať, odmietate jej vydať rozhodnutia o paragrafe 363. Vidíme statusy o medveďoch, klamlivé vyjadrenia k obrannej dohode s USA, zdieľanie ruskej propagandy na facebooku. Ja sa pýtam, je toto príprava na vašu kandidatúru? Preto chránite smeráckych ľudí?” uviedol Šeliga.


Zároveň pripomenul, že Žilinka vo februári predkladal zákon, aby sa každý prokurátor, ktorý kandiduje do prezidentského úradu, musel vzdať funkcie, no poslanci o ňom odmietli hlasovať.


Žilinka v pondelok avizoval zásadné rozhodnutie, o ktorom bude verejnosť informovať „v rozumnom a primeranom čase“. Nepovedal, či ide o prezidentskú kandidatúru, alebo mal na mysli iné rozhodnutie.

„Tieto udalosti, ktoré prežívame dlhodobo, tie útoky voči mojej osobe, prakticky denne, ma primali rozmýšľať aj o veciach, o ktorých by som inak ani neuvažoval za normálnych okolností. Vnútorné rozhodnutie som už prijal,“ povedal Žilinka a dodal, že o tomto zámere už informoval aj svoju najbližšiu rodinu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 28. september 2023

horoskopy na dnes stvrtok 28 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Skôr ako sa niekomu zaviažete, dobre si všetko premyslite a pozisťujte, čo sa dá. Neskôr sa budete márne vyhovárať, že ste nemali dosť informácií. Opatrnosť je matkou múdrosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ťažko sa nájde vec, ktorá by vás mohla naplno uspokojiť. Čo môžete podniknúť, aby ste konečne zosúladili vlastné idey, to sú otázky, ktoré si kladiete a dnes môžete dostať na ne odpoveď.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Konajte rozvážne a premyslite si ďalšie kroky do budúcnosti. Nemyslite len na ťažkosti, mohli by ste prepadnúť pesimizmu. Vynechajte prácu s peniazmi!

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes zaznamenáte úspech skoro v každej oblasti vašej práce. Nesnažte sa však rozvíjať nové činnosti, nemuseli by ste ich zvládnuť. Dávajte pozor na cestách.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie