• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Žilinka opäť žiada belgické orgány o informácie o konaní vo veci úmrtia Jozefa Chovanca, na prvý list nikto nereagoval

Žilinka opäť žiada belgické orgány o informácie o konaní vo veci úmrtia Jozefa Chovanca, na prvý list nikto nereagoval

Belgické orgány na prvý Žilinkov list z 23.

10.7.2023 (SITA.sk) - Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka v piatok 7. júla opätovne požiadal generálnu prokurátorku pri Odvolacom súde v belgickom meste Mons o poskytnutie informácie o aktuálnom stave trestného konania vo veci smrti slovenského občana Jozefa Chovanca, ako aj o zaslanie konečného rozhodnutia, ak bolo konanie medzičasom skončené.

Informovala o tom hovorkyňa prokuratúry Zuzana Drobová. Keďže belgické orgány na prvý Žilinkov list z 23. januára doposiaľ nereagovali, generálny prokurátor podľa hovorkyne zaslal ďalšiu žiadosť.

„V rámci zákonných oprávnení a možností, plne rešpektujúc postavenie orgánov iného konajúceho štátu Európskej únie, urobí generálny prokurátor SR všetko pre náležité objasnenie dôvodov a spôsobu úmrtia slovenského občana," povedala Drobová.

Smrť Slováka Jozefa Chovanca v Belgicku

Jozefa Chovanca zatkli vo februári 2018 na letisku v Charleroi, ktoré leží asi 60 kilometrov od Bruselu. Na palube lietadla sa údajne správal násilne, sotil do letušky, lebo si nemohol sadnúť na ním zvolené sedadlo. Kapitán lietadla tak odmietol vzlietnuť, kým nezasiahla privolaná letisková polícia.

Spravodajský portál Sme.sk priniesol v auguste 2020 informáciu o záberoch z letiska v belgickom Charleroi, kde policajtka nad ležiacim Chovancom hajlovala a ďalší policajt mu 16 minút tlačil na hrudník, v dôsledku čoho nakoniec Chovanec zomrel.

Viac k téme: Generálny prokurátor, Smrť Slováka Jozefa Chovanca v Belgicku
Zdroj: SITA.sk - Žilinka opäť žiada belgické orgány o informácie o konaní vo veci úmrtia Jozefa Chovanca, na prvý list nikto nereagoval © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie